Переговори між Іраном та Україною щодо повернення "чорних скриньок" збитого у Тегерані літака МАУ "постійно тривають". Ці перемовини "складні і напружені", повідомляє 19 січня пресслужба РНБО.
"Нині тривають постійні консультації українських та іранських експертів щодо цього питання. Перемовини складні і напружені. Інформаційний ажіотаж, маніпуляції навколо цієї теми, поширення неперевіреної інформації значно ускладнюють переговорний процес і можуть негативно вплинути на його результативність", – йдеться у заяві секретаря РНБО Олексія Данілова.
Він закликав ЗМІ під час висвітлення питання повернення "чорних скриньок" користуватися офіційною інформацією українських органів влади, яку надаватимуть залежно від досягнення домовленостей з іранською стороною.
Як відомо:
- Бюро з розслідування й аналізу безпеки цивільної авіації Франції повідомляло, що "чорні скриньки" зі збитого літака будуть розшифровувати в Україні, а саме Бюро візьме участь у процесі розшифровки.
- Згодом стало відомо, що Іран не відповідає на запити України стосовно доступу до самописців і частин літака МАУ, збитого іранськими ППО. Візит іранського експерта, який мав оцінити українську лабораторію для розшифровки "чорних скриньок" збитого 8 січня українського літака МАУ також відкладається.
- 19 січня в Ірані заявили, що спробують розшифрувати "чорні скриньки" збитого українського літака й не ухвалили остаточного рішення, чи передавати їх іншим країнам. За день до цього іранське напівофіційне інформаційне агентство Tasnim повідомило, що в Україну надсилаються "чорні скриньки".
- 8 січня літак Boeing-737 розбився незабаром після зльоту з Тегерана. Він летів до Києва. На борту перебувало 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, всі загинули.
- 11 січня Іран визнав, що випадково збив літак Boeing-737, який належить "Міжнародним авіалініям України". Командувач аерокосмічними силами Корпусу Вартових Ісламської революції (КВІР), бригадний генерал Амір Алі Гаджизаде заявив, що бере на себе всю відповідальність за збиття українського літака.
- СБУ на виконання доручення Офісу генерального прокурора розпочала розслідування обставин авіакатастрофи. Кримінальне провадження відкрито за трьома статтями: ч. 3 ст. 276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту), ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) та ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.