"Чекаємо з дня на день" – у Волинській ОДА розповіли про початок вакцинації від COVID-19

"Чекаємо з дня на день" – у Волинській ОДА розповіли про початок вакцинації від COVID-19

"Чекаємо з дня на день" – у Волинській ОДА розповіли про початок вакцинації від COVID-19
Unsplash

На Волині вакцини Pfizer та AstraZeneca для першого етапу вакцинації очікують найближчим часом. Про це розповіла заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Тимощук під час брифінгу 18 лютого.

Із її слів, обидві вакцини мають поступити в Україну безплатно. Нині, каже посадовиця, вакцини на Волині ще немає, але препарати "очікують з дня на день".

"Може сьогодні, може завтра поступить вакцина для першого етапу вакцинації. Я надіюся, що наступного тижня ми розпочнемо вакцинальну роботу. Вакцинація буде добровільною, безкоштовною та за заявою людей", – зазначила Людмила Тимощук.

Також заступниця голови облдержадміністрації зазначила, що волинські медики, які будуть вакцинувати населення, наразі проходять як онлайн навчання, так і особисто у столиці, куди їздять почергово.

Нагадаємо, в області вже створили шість мобільних бригад для проведення першого етапу вакцинації. Найпершими вакцину отримають, зі слів Людмили Тимощук, медпрацівники, які працюють у госпіталях для хворих на COVID-19 та надають хворим допомогу. Також до першого етапу потраплять люди похилого віку, які знаходяться в закритих закладах інтернатного типу, та працівники цих закладів.

Також в області визначили 66 тимчасових стаціонарних пунктів щеплення, які розгорнуть на базі закладів первинної ланки для реалізації другого етапу Дорожньої карти.

Що відомо

  • Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та Novavax. Поставки відбуватимуться з лютого 2021 року.
  • НАБУ розпочало досудове розслідування щодо можливих зловживань при закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech по 17,85 долара за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.
  • Головний санлікар Віктор Ляшко повідомив, що у лютому 2021 року Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer-BioNTech. Також у першому півріччі цього року в країну надійде від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон, який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні.
  • За даними МОЗ, вакцинацію від COVID-19 в Україні здійснюватимуть 572 мобільні бригади.
  • Міністерство цифрової трансформації почне збирати електронні заявки від населення на вакцинацію проти COVID-19 у додатку "Дія". Таким чином в уряді сформують мапу вакцинації населення з метою отримання даних щодо попиту на вакцину для подальшої організації логістики та початку щеплення.
На початок