Які повноваження ОАСК хоче обмежити Зеленський. З'явився текст законопроєкту

Які повноваження ОАСК хоче обмежити Зеленський. З'явився текст законопроєкту

Які повноваження ОАСК хоче обмежити Зеленський. З'явився текст законопроєкту Прокуратура Тернопільської області

Президент Володимир Зеленський ініціював законопроєкт про скорочення повноважень Окружного адміністративного суду Києва. Ним пропонується передати розгляд справ щодо оскарження нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади, зокрема Кабінету міністрів та Національного банку в підсудність Верховного суду.

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства, до повноважень окружних адміністративних судів належить розгляд майже всіх скарг на рішення влади. Будь-який суб’єкт може звернутися до суду, якщо йому не подобаються розпорядження або постанова уряду чи дії інших центральних органів виконавчої влади.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту №5067, документом пропонується передавати справи щодо оскарження нормативно-правових актів Кабінету міністрів, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку чи іншого суб'єкта владних повноважень в підсудність Верховному суду.

Так, вища інстанція має розглядати адміністративні справи щодо законності (крім конституційності) постанов та розпоряджень уряду. Згідно з пояснювальною запискою, судом апеляційної інстанції у таких справах буде Велика палата Верховного суду.

Водночас адміністративні справи щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів міністерств має розглядати Верховний суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду не менше ніж з трьох суддів.

У документі зазначено, що цілями та завданнями цього законопроєкту є запровадження належного високого рівня суддівського розгляду адміністративних справ щодо оскарження актів Кабміну, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, НБУ та інших суб'єктів владних повноважень, повноваження яких поширюються на всю територію України.

Що з іншими законопроєктами

Загалом Зеленський ініціював три законопроєкти щодо скорочення повноважень Окружного адмінсуду Києва. Їх зареєстрували у парламенті 15 лютого:

  • №5068 – зміни до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності інспекторів відомства.
  • №5069 – внесення змін до статті про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за невиконання вимог дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

Що відомо

  • 15 лютого у Верховній раді зареєстрували законопроєкти про скорочення повноважень Окружного адміністративного суду Києва, які анонсував президент Володимир Зеленський.
  • Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк вважає, що президент Володимир Зеленський ініціював законопроєкти про скорочення повноважень ОАСК "під певним тиском".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди