Сенат США не підтримав імпічмент Трампа

Сенат США не підтримав імпічмент Трампа

Оновлено
Сенат США не підтримав імпічмент Трампа
АР

Верхня палата конгресу США виправдала 45-го президента країни Дональда Трампа в рамках процедури імпічменту та не визнала його винним у заворушеннях у Вашингтоні 6 січня.

Як повідомляє CNN, голосування у Сенаті відбулося у відкритому режимі після кількаденних судових слухань. Проти оголошення імпічменту проголосували 43 сенатори зі 100, за — 57. Відзначається, що серед тих, хто проголосував за засудження Трампа були не тільки демократи, але й сім представників Республіканської партії: Річард Берр, Білл Кассіді, Сюзан Коллінс, Ліза Мурковскі, Мітт Ромні, Бен Сассі й Пет Тумі. Проте ініціатива про імпічмент не набрала необхідних двох третин голосів. Таким чином, Сенат виправдав колишнього президента США у процесі, який ініціювали проти нього через штурм Капітолію 6 січня поточного року.

Трамп, коментуючи рішення Сенату, назвав імпічмент "черговою фазою найбільш грандіозного полювання на відьом в історії нашої країни", передає ABC News.

"І полювання триває, тому що наші противники ніяк не можуть забути, що за мене кілька місяців тому проголосували 75 мільйонів осіб. Це найвищий показник в історії для чинного президента", – заявив він.

Також він пообіцяв продовжити боротьбу за інтереси американців.

"Наш прекрасний історичний рух "Зробимо Америку знову великою» тільки розпочинається. У найближчі місяці я збираюся поділитися з вами багатьма думками. Я готовий продовжити цю видатну пригоду, мета якої – домогтися величі для всіх американців", – заявив 45-й президент США.

Трамп був першим президентом в історії США, якому двічі оголошували імпічмент, проте обидві спроби провалилися.

Що відомо

 • 9 лютого американський Сенат розпочав процедуру розгляду справи про імпічмент 45-го президента США Дональда Трампа. Очікується, що фінальне рішення буде ухвалено 15 лютого.
 • 25 вересня 2019 року спікерка Палати представників США демократка Ненсі Пелосі оголошувала про запуск процесу імпічменту президента Трампа. Однак 5 лютого американський Сенат відхилив обидві статті звинувачення на адресу Трампа. На цьому третя в історії США процедура імпічменту завершилася.
 • 6 січня близько 22:00 (за київським часом) розпочався штурм будівлі Конгресу США під час засідання Сенату. На засіданні мали затвердити результати виборів президента США, на яких переміг Джозеф Байден. Під час штурму у приміщенні сталися сутички протестувальників з поліцією.
 • Протестувальниця, яка отримала поранення у груди під час штурму будівлі Конгресу, померла в лікарні. Усього під час сутичок загинуло п'ять людей, серед яких офіцер поліції.
 • Палата представників Конгресу США 11 січня оприлюднила текст постанови про імпічмент президента Дональда Трампа за лічені дні до завершення терміну його повноважень.
 • Трамп назвав спроби оголосити йому імпічмент "найбільшим полювання на відьом в історії політики".
 • 30 січня учасники штурму Капітолію заявили про готовність свідчити проти Трампа у справі про імпічмент.
 • Від Трампа пішли п'ять адвокатів, які мати захищати його під час судового розгляду справи про його імпічмент у Сенаті США.
 • 45-й президент США Дональд Трамп відмовився давати свідчення у справі щодо його імпічменту.
 • Адвокат 45-го президента США Девід Шон звернувся до Сенату з проханням призупинити процес розгляду справи про імпічмент Дональда Трампа, якщо він затягнеться до 12 лютого.
 • 12 лютого Сенат США розпочав заслуховувати свідчення сторони захисту Дональда Трампа у справі про імпічмент.
На початок