Південна Африканська Республіка розглядає можливість обміну або продажу вакцини AstraZeneca. Водночас Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує використовувати вакцину навіть у країнах, де виявлені нові штами COVID-19, передає BBC.
Чому ПАР відмовляється від вакцини
Як пише видання, плани щодо використання вакцини AstraZeneca для щеплення медичних працівників відклали після того, як дослідження показало мінімальний ефект проти нового штаму COVID-19.
Це означає, що навіть у людей, які були вакциновані, вірус може передаватися від людини до людини. Однак дослідження проводилося лише серед тих, хто був у категорії з найменшим та середнім ризиком.
Нині у Південній Африці є півтора мільйона доз вакцини AstraZeneca. Замість неї уряд ПАР має намір використовувати вакцину від Johnson & Johnson.
ВООЗ рекомендує AstraZeneca
Як зазначають у ВООЗ, штам вірусу, який виявили в Південній Африці, робить вакцину менш ефективною. Проте в організації вважають, що змішування двох доз вакцини від різних виробників, як це відбувається у Великобританії, зробить вакцину більш ефективною.
Також у ВООЗ заявили, що вакцину можна застосовувати людям старше 65 років. У проміжних рекомендаціях йдеться, що ефективність вакцини становить 63%.
"Немає ніяких причин не рекомендувати використання вакцини навіть в країнах, де поширений цей (новий штам коронавірусу виявленого в ПАР – ред.) варіант", – сказав голова ВООЗ Sage Алехандро Кравіото.
Як пише видання, оксфордська вакцина вважається "вакциною для всього світу", оскільки вона дешева, може використовуватися масово і зберігається у стандартному холодильнику.
Що відомо
- Уряд Великої Британії першим у світі розпочав масову вакцинацію населення від COVID-19 препаратом, розробленим спільно компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом.
- Європейська комісія схвалила використання вакцини фармакологічної компанії AstraZeneca від COVID-19 для людей віком від 18 років.
- Європейська комісія закличе держав-членів ЄС встановити ціль прищепити щонайменше 70% населення об'єднання до літа 2021 року.
- Низці країн ЄС довелося зменшити темпи або взагалі зупинити програми вакцинації проти COVID-19 через проблеми з постачанням вакцини від Pfizer\BioNTech.
- В Італії не рекомендують робити щеплення від COVID-19 вакциною спільного виробництва компанії AstraZeneca Оксфордського університету людям старше 55 років.
- Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС затвердив використання вакцини від COVID-19 занадто пізно.