Перейти до основного змісту
Дистанційна освіта в школах погіршує якість освіти – Світовий банк

Дистанційна освіта в школах погіршує якість освіти – Світовий банк

Дистанційна освіта в школах погіршує якість освіти – Світовий банк
. unsplash.com

За підрахунками Світового банку, через закриття шкіл та перехід на дистанційну освіту внаслідок пандемії COVID-19 спостерігається падіння якості освіти та результативності учнів.

Про це заявив керівник практики з питань освіти у Європі та Центральній Азії Світового банку Гаррі Патрінос на всеукраїнському форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді".

"Коронавірус призвів до закриття шкіл в 45 країнах Європи і центральної Азії. Понад сто мільйонів студентів і учнів були стали учасниками цього процесу. Наш аналіз передбачає втрату якості освіти, навіть якщо буде працювати дистанційне навчання", – заявив Патрінос.

У випадку України, експерти Світового банку прогнозують зниження успішності учнів на 10% через закриття шкіл під час карантину.

"Подивімося на Україну. Якщо школи були закриті 4 місяці в середньому в країні, то навчання буде втрачено на 8%. Це величезні втрати. І більше того, відсоток учнів і студентів, які будуть мати погані результати з навчанням, буде зростати на 10%", – повідомив Патрінос.

Експерти СБ переконані, що навіть в разі успішної вакцинації, освітній процес все одно зазнає значної шкоди через пандемію COVID-19.

"Ми можемо бути обережно оптимістичними через початок вакцинації, у останні тижні з'являється вакцинація. Але якщо ми будемо песимістами, то побачимо, що це займе багато місяців. Тож без втрат для навчання не обійдеться. Не лише в школах, але й взагалі. Будуть втрати для навчання та для можливості завершити освітні програми.", – зазначив Патрінос.

Що відомо

  • Міністерство освіти та науки запустило платформу для дистанційного та змішаного навчання "Всеукраїнська школа онлайн" для учнів 5-11 класів.
  • Заклади освіти можуть не переводити учнів на дистанційну форму навчання на час карантину, а використати "змішану" форму.
  • 25 січня більшість українських шкіл почали роботу в очній формі навчання, хоча деякі з них ще залишаються на змішаному форматі навчання.

Топ дня

Вибір редакції

На початок