У Харкові не змогли почати розгляд справи лідерів Poton — колегія суддів самовідвелася

У Харкові не змогли почати розгляд справи лідерів Poton — колегія суддів самовідвелася

У Харкові не змогли почати розгляд справи лідерів Poton — колегія суддів самовідвелася
Суспільне Харків

Жовтневий райсуд Харкова не провів підготовче засідання у справі лідерів організації Poton, яких підозрюють у посяганні на життя працівників СБУ. Усі троє суддів колегії заявили самовідвід.

Матеріали справи передали до Жовтневого райсуду Харкова після зміни підсудності: через відсутність суддів у Краснокутському райсуді не зібрали колегії.

8 лютого у Жовтневому райсуді Харкова мало відбутися підготовче засідання. Як повідомив кореспондент Суспільного, головуючий суддя Володимир Курило заявив, що не зможе розглядати справу: у Харківському апеляційному суді працює його батько, який розглядав апеляційні скарги на запобіжні заходи підозрюваним у цій справі.

У Харкові не змогли почати розгляд справи лідерів Poton — судді заявили самовідвід
На засідання прийшли прихильники організації. Суспільне Харків

Самовідвестися вирішили й інші судді колегії. Вони пояснили це вимогами закону — на момент затримання представників організації Poton, один з них ще не був повнолітнім, тому справу мають розглядати з головуючим "ювенальним"Стаття 18 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" каже, що "у місцевих загальних судах та апеляційних судах діє спеціалізація суддів із здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх. Суддею, уповноваженим здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх, може бути обрано суддю зі стажем роботи суддею не менше десяти років, досвідом здійснення кримінального провадження в суді і високими морально-діловими та професійними якостями". суддею.

У Харкові не змогли почати розгляд справи лідерів Poton — судді заявили самовідвід
Суспільне Харків

Результат розгляду самовідводів оголосив суддя Курило: "Відвести головуючого суддю та суддів від участі у розгляді справи... за обвинуваченням Оніщенка, Маслова у вчиненні кримінального правопорушення передбачених ч. 2 ст. 296, ч. 2 ст. 179, ч. 1 ст. 345".

У Харкові не змогли почати розгляд справи лідерів Poton — судді заявили самовідвід
Під час засідання прихильники організації Poton пікетували суд. Суспільне Харків

Справу передадуть до канцелярії Жовтневого районного суду міста Харкова для визначення нової колегії. Ухвала оскарженню не підлягає.

Що відомо

  • У червні 2020 року поліція затримала п'ятьох учасників громадської організації Poton через "озброєний конфлікт з правоохоронцями" в Краснокутському районі. Затриманих підозрюють за ч. 1 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу). За версією слідства, вони переслідували працівників СБУ і пошкодили автомобіль, в якому вони перебували. Оніщенко здійснив один постріл в машину. Ніхто не постраждав.
  • Київський райсуд Харкова взяв під варту без права внесення застави лідерів Poton Павла Оніщенка і Миколу Маслова. На засіданні суду Маслов поранив руку.
  • Щодо двох затриманих суд визначив заставу, ще одного відпустив під домашній арешт.
  • 12 червня один із затриманих Олександр Єрмолов вийшов із СІЗО під заставу у розмірі понад 400 тисяч гривень.
  • На підтримку "потонівців" їхні родичі та соратники пікетували Харківську облдержадміністрацію. Дружина Оніщенка оголошувала триденне голодування.
  • В поліції Харківщини заявили, що не виключають, що представники організації Poton можуть бути причетні до вимагання коштів з комерційних підприємств регіону. В самій організації це заперечують.

Вибір редакції

На початок