Міністерство не дозволить скоротити роботу бібліотек у Слов'янську – Ткаченко

Міністерство не дозволить скоротити роботу бібліотек у Слов'янську – Ткаченко

Міністерство не дозволить скоротити роботу бібліотек у Слов'янську – Ткаченко Суспільне Миколаїв

У Слов'янську депутати вирішили скоротити працівників бібліотек для економії бюджету. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що це є порушенням "Закону про культуру".

28 січня на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров'я, освіти, молодіжної та соціальної політики Слов'янської міської ради при розгляді бюджету на 2021 рік депутати Олег Недава та Неля Штепа запропонували скоротити штат бібліотекарів.

Депутати аргументували свою пропозицію тим, що начебто до бібліотек ніхто не ходить.

"Що роблять бібліотекарі у бібліотеках, які знаходяться у мікрорайонах? Вони пишуть, що до них ідуть люди. Ми можемо взяти ці бумажки і спитати у людей: ви були? І вони скажуть: ні. Ви можете поставити людину (біля бібліотеки – ред.), і ви побачите, що жодна людина не заходить, тільки виходять бібліотекарі з сумками на ринок", – сказала Штепа на засіданні.

Натомість Недава запропонував працювати бібліотекам два дні на тиждень.

5 лютого на пресконференції міський голова Слов'янська Вадим Лях повідомив, що ніяких скорочень у закладах культури не планується.

За словами Ткаченка, міністерство вже спілкувалось з представниками місцевої влади. У відділі культури Слов'янська повідомили, що вони та громада проти скорочення роботи бібліотек.

"Це не соціально-економічний розвиток міста, як заявляють ініціатори. І не економія бюджету. Це – прихований перший крок до реалізації бажання нав’язування своїх ідеологічних наративів", – додав Ткаченко.

Також міністр нагадав, що ліквідація бібліотек без погодження з міністерством – це порушення "Закону про культуру". Ідея децентралізації культури у регіонах має підвищити якість культурних послуг, а не знищити їх.

Що відомо

  • Нелю Штепу звинувачують у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України. Її затримали у липні 2014 року під час звільнення від бойовиків Слов’янська. Тоді Штепу взяли під варту, а у 2017 відпустили, призначивши цілодобовий домашній арешт з використанням електронного браслету. Коли у січні 2018 році він сплив, запобіжного заходу не обирали. На місцевих виборах у 2020 році вона пройшла до міської ради Слов'янська від "Партії миру та розвитку".
  • У грудні 2020 року Штепу виключили з партії за те, що у другому турі виборів міського голови вона публічно підтримала кандидата від "ОПЗЖ" Павла Придворова.
  • 20 січня суд обрав Штепі запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше