Ексмера Слов'янська Нелю Штепу, яка понад три роки перебувала на волі, взяли під домашній арешт

Ексмера Слов'янська Нелю Штепу, яка понад три роки перебувала на волі, взяли під домашній арешт

Ексмера Слов'янська Нелю Штепу, яка понад три роки перебувала на волі, взяли під домашній арешт
Суспільне Харків

Орджонікідзевський районний суд Харкова обрав нічний домашній арешт ексмеру Слов'янська Нелі Штепі, обвинуваченій у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України.

Клопотання прокурора, який просив цілодобового домашнього арешту, суддя Олена Глібко задовольнила частково, повідомили Суспільному у приймальній судді.

Штепа покинула судову залу до оголошення ухвали. Під час засідання вона вчергове відкинула звинувачення та просила призначити їй запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

"Якби я не була зацікавлена в правдивому рішенні цього питання, якби я була винувата і вважала, що це так, я давно написала заяву на обмін. Сьогодні ми розглядали ту "липу", яку ми вже розглядали 20 вересня 2017. Сьогодні нові прокурори, і знову вони хочуть отримати собі зірочки: нема за що вам отримувати зірочки. Якби я думала кудись тікати, або щось робити — ось раз і ти перетнув кордон", — сказала Штепа під час засідання.

Захисник обвинуваченої Олександр Танакін повідомив Суспільному, що вони оскаржуватимуть запобіжний захід і вдруге звернуться до Європейського суду з прав людини.

Нелю Штепу звинувачують у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України. Її затримали у липні 2014 року під час звільнення від бойовиків Слов’янська. Тоді Штепу взяли під варту, а у 2017 відпустили, призначивши цілодобовий домашній арешт з використанням електронного браслету. Коли у січні 2018 році він сплив, запобіжного заходу не обирали. За цей час у справі ексмера Слов’янська п'ять разів змінювали колегію судів та самі суди.

Що відомо

  • На засідання 20 січня Штепа приїхала вперше за два місяці. Штепа була в суді у Харкові наприкінці листопада. Її чекали на засіданні у грудні, але вона не приїжджала. Прокурор просив суд вжити заходів до обвинуваченої, щоб вона з'явилась у суді.
  • У січні 2020 року стало відомо, що за рішенням Європейського суду з прав людини України виплатила Штепі 3600 євро.

Вибір редакції

На початок