Переформатування шкіл. Роз'яснення дає миколаївська фахівчиня

Переформатування шкіл. Роз'яснення дає миколаївська фахівчиня

Переформатування шкіл. Роз'яснення дає миколаївська фахівчиня

До 2022 року всі заклади освіти повинні привести свої статути у відповідність до закону "Про освіту". Про це нагадала слухачам Українського радіо: Миколаїв у програмі "Радіодень" директорка департаменту освіти та науки Миколаївської ОДА Олена Удовиченко.

У вересні 2017 року набрав чинності Закон України "Про освіту", у якому зазначено, що протягом п'яти років (до 2022 року – ред.) всі заклади освіти повинні привести свої статути у відповідність до закону.

Згідно з законом "Про повну загальну середню освіту", що був прийнятий у 2020 році, визначено наступні типи закладів, які надають повну загальну середню освіту:

  • Початкова школа (раніше відповідала першому ступеню);
  • Гімназія (раніше відповідала школам 1 - 2 ступенів). Такий заклад може діяти як окрема юридична особа, як структура, у складі якої є початкова школа.
  • Старша профільна школа (раніше відповідала школам 1 - 3 ступенів). До старшої профільної школи віднесені: академічні ліцеї, профільні ліцеї з професійним спрямуванням, тобто заклади професійної, професійно-технічної освіти.

Академічні ліцеї також можуть бути як окремі юридичні особи та засновник може приймати рішення про створення в структурі ліцею гімназії, де можуть навчатися учні з 5 до 11 класів.

У вимогах до академічного ліцею, згідного з новим законодавством, має бути не менше як 400 учнів, в кожній паралелі повинно бути по декілька класів.

Відповідною повинна бути матеріально-технічна база, створений освітній простір для профільного вивчення дисциплін, і відповідна кадрова політика.

"Хочу зазначити, що зараз у Миколаївській області ми оновлюємо мережу шкіл, у зв’язку з переходом їх у громади. Ми кожного року аналізуємо, де у нас є малокомплектні школи, там де є індивідуальна форма навчання, у сільській місцевості, де є менше п'яти учнів і одна із проблем, яка існує в Миколаївській області – це якісна освіта, а для цього потрібно кадрова політика, і матеріально-технічна база, і мотивація вчителя, і мотивація учнів", – розказала Олена Удовиченко.

Закон передбачає ще один тип закладів – спеціалізовані школи.

Є чотири види спеціалізації:

  • наукового профілю;
  • мистецького профілю;
  • спортивного профілю;
  • військово-спортивного та військового профілю.
Читайте також: "Реформа освіти. Що очікує старшокласників, які першими перейдуть до майбутніх ліцеїв"

"Хочу зазначити, що існують у законодавстві деякі колізії. Зараз іде суспільна дискусія щодо створення мережі профільної школи, яка за Законом повинна ввійти в силу з вересня 2024 року, а учні, які навчаються за Концепцією нової української школи, вони переходять у профільну школу з 2027 року", – сказала Олена Удовиченко.

За словами посадовиці, до кінця лютого відбудеться нарада в Міністерстві освіти, де будуть прийняті пропозиції, які дозволять унормувати закони.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди