З Данте Аліг'єрі хочуть зняти вирок за корупцію, присуджений понад 700 років тому

З Данте Аліг'єрі хочуть зняти вирок за корупцію, присуджений понад 700 років тому

З Данте Аліг'єрі хочуть зняти вирок за корупцію, присуджений понад 700 років тому fanpage.it

Нащадок Данте Аліг'єрі Італійський поет епохи Відродження, якого називають "батьком італійської літератури". Найвідоміший твір Данте – епічна поема "Божественна комедія"розпочали кампанію з відновлення репутації середньовічного поета та зняття судового вироку через корупцію, винесеного в 1302 році.

Про це повідомляє The Guardian.

Нащадок середньовічного поета астрофізик Сперелло ді Серего Аліг'єрі та адвокат Алессандро Траверсі розпочали розслідування справи про корупцію Данте Аліг'єрі. 1302 року суд Флоренції визнав Данте винним у корупційних махінаціях під час перебування на посаді в міському магістраті та приговорив автора "Божественної комедії" до спалення на багатті.

Захисники репутації Данте Аліг'єрі вважають, що у вироку могли бути політичні мотиви. На початку 14-го століття у Флоренції вирувала політична боротьба між "білою" та "чорною" партіями, і суд та вирок Данте, який був одним з лідерів "білих", був винесений, коли "чорні" контролювали міську владу.

Відповідно до законодавства Італії, будь-яка судова справа може бути переглянута, якщо знайдені нові докази. Терміну, який би обмежував давність справ, не існує.

"Політичне судилище та вирок у вигляді вигнання і смертної кари для мого предка є несправедливими, але ніколи не скасовувалися, як було з Галілео Галілеєм1633 року інквізиція визнала італійського науковця Галілео Галілея "запідозреним у єресі" через його твердження про устрій Сонячної системи. Судовий вирок був скасований Ватиканом у 1971 році. А тому, якщо закон це дозволяє, ми будемо добиватися перегляду справи", – заявив Сперелло Аліг'єрі.

Перегляд справи Аліг'єрі розпочнеться на конференції в травні, у якій візьмуть участь історики, юристи та Антуін де Габріеллі, нащадок Канте де Габріеллі де Губіо – флорентійського посадовця, який виніс вирок Данте.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше