В Ужгороді вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

В Ужгороді вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

Доповнено

Пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували 20 лютого в Ужгороді на площі Народній біля пам'ятного знаку загиблим під час Революції Гідності.

Лампадки до памʼятного знаку борцям за свободу і незалежність України поклали сьогодні студенти, члени Молодіжної ради при Закарпатській ОВА та представники місцевої влади.

"Молодіжна рада при Закарпатській ОВА спільно зі студентами УжНУ вирішила організувати таку невеличку, проте символічну акцію, яка у цей день проводиться не тільки в нашій державі, а й в інших країнах світу в пам'ять про полеглих Героїв Небесної Сотні. Ці події назавжди закарбовані в серцях кожного з нас. Тоді на Майдані загинули наші однолітки та інші люди, котрі знали за що вони там стоять. Ми не маємо права це забувати, тому ми вирішили таким чином нагадати своїм одноліткам, друзям та іншим людям про ті події, які відбулися тоді. Ангели символізують душі Героїв полеглих тоді на Майдані", — розповіла голова Молодіжної ради при Закарпатській ОВА Вікторія Кенідра.
В Ужгороді вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
Фото: Руслана Гостюк | Суспільне Ужгород

Провели таку акцію, аби вшанувати памʼять учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Біля меморіалу повісили ангели, що символізують Небесну Сотню.

Голова Студентської ради УжНУ Станіслав Скорондяк каже: "Прийшло 7 студентів нашого факультету та п’ять представників Молодіжної ради при ОВА. Ми разом з ними відзначаємо всесвітню акцію "Ангели пам'яті", приурочену до 10-ї річниці розстрілу Небесної Сотні. Символічно були підготовлені й виготовлені ангели, які ми повісили біля Пам’ятного знаку, щоб вшанувати тих людей, студентів, котрі показали нам приклад, як треба боронити, відстоювати та захищати інтереси нашої держави, висловлювати свою думку, свою позицію як свідомих громадян".
В Ужгороді вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
Фото: Руслана Гостюк | Суспільне Ужгород

Що відомо:

18 лютого 2014-го силовики почали стріляти в учасників Революції Гідності. Того дня, за даними Інституту нацпам’яті, загинули 23 людини і понад пів тисячі були травмовані. За наступні дні в протистояннях у центрі Києва загинули ще 84 людини. Цих 107 людей назвали героями Небесної Сотні. Найстаршому із них було 82 роки, наймолодшому –17.

Події 18-21 лютого 2014 року у Києві на Майдані Незалежності стали фінальним етапом Революції Гідності.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок