Фотовиставку "Мій Майдан", присвячену 10-й річниці Революції Гідності, відкрили 25 лютого у виставковій залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту в Ужгороді.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
Автор експозиції — київський фотокореспондент агентства "УНІАН" Олександр Синиця. На виставці представили понад 60 репортажних світлин, що передають атмосферу Революції Гідності та емоції її учасників.

За словами Олександра Синиці, вперше фотовиставку показали у центральній бібліотеці ім. Т. Шевченка в місті Покровськ на Донеччині. Також виставку світлин показували у Києві та Львові.

Спочатку планували видати альбоми робіт фотокореспондентів "УНІАН", які перебували в епіцентрі подій на Майдані. Серед них — Євген Малолєтка, Володимир Гонтар, Владислав Мусієнко та автор виставки Олександр Синиця. Однак, фотоальбом не видали через повномасштабне вторгнення.

"Ідея фотовиставки з'явилася до десятирічного ювілею Революції Гідності. Всі світлини на ній — мої особисті. Це найважливіші й найактуальніші кадри, які вдалося знайти в архіві", — розповідає Олександр Синиця.
Автор зазначив, що після Закарпаття фотовиставку покажуть у Луцьку, Чернівцях та Івано-Франківську.

Що відомо про автора фотовиставки Олександра Синицю
Олександр Синиця народився в місті Мирноград на Донеччині. В журналістиці працює з 1973 року. Починав як робкор у нинішній Покровській міськрайонній газеті "Маяк". Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, після чого повернувся до редакції на посаду завідувача відділу промисловості та будівництва й фотокореспондента.
Після переїзду до Києва працював у багатотиражній газеті заводу імені Лепсе. У фотослужбі інформаційного агентства "УНІАН" — з 1998 року. Медійник висвітлював роботу рятувальників під час ліквідації масштабних пожеж і аварій.
Олександр Синиця також лауреатом та призером фотоконкурсів всеукраїнської газети "День". Член Національної спілки журналістів України з 1982 року.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok