20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні. Як відбувалися протести в Ужгороді у 2013-2014 роках розповів Суспільному учасник мітингів, громадський активіст та фотограф Сергій Денисенко.
За його словами, мітинги в Ужгороді розпочались практично одночасно з подіями на Майдані Незалежності в Києві наприкінці листопада 2013 року.
"Перші акції були малолюдні, проте після силового розгону Майдану був перший масовий сплеск в Ужгороді. Пройшло декілька мітингів, де вже було багато людей. Активними були студенти, але не довго. Через пару днів ректор оголосив позачергові канікули, і найактивніші поїхали в Київ", — згадує Сергій Денисенко.

Протести в Ужгороді відбувалися на Театральній площі та на площі Народній перед будівлею Закарпатської ОДА. Сергій Денисенко каже, що він з першого дня брав участь в акціях.
"Основні події, звичайно, відбувались у Києві, і найактивніші ужгородці теж були там. Але наше місто не могло лишатись осторонь. Акції в Ужгороді були мирними, без сутичок та бійок з "Беркутом". Декілька дверей та вікон побили і все, хоча накал у дискусіях іноді був високим", — розповідає учасник протестів.

Зі слів чоловіка, весь особовий склад ужгородського "Беркуту" вишикували на площі перед людьми, щоб показати, що закарпатські силовики не поїхали у Київ на розгін Майдану.


"Я розумів, що навколо мене відбувається історія. Пам’ятаю гасла студентів "Зека на нари, тоді підем на пари!", нічні чаювання на Театральній, барикади на Народній. Після штурму будівлі ОДА туди прийшли представники художнього музею забрати картини Бокшая та Ерделі. Виявляється, попередні можновладці просто просили картини у музею, щоб прикрасити кабінети", — додає Сергій Денисенко.


Активіст каже: Революція Гідності була тільки початком боротьби українців за свою свободу, і ця боротьба зараз триває на фронті.

Що відомо про Революцію гідності
Наприкінці 2013 та на початку 2014 років Україну охопили масові протести, які отримали назву Революція гідності. Вони призвели до зміни влади та втечі за кордон тодішнього президента Віктора Януковича і його соратників.
Кульмінацією подій стало масове протистояння на Майдані у Києві 18-20 лютого 2014 року, внаслідок якого було вбито 107 протестувальників та 13 міліціонерів.
Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads, WhatsApp, TikTok