Перейти до основного змісту
У Тернопільській міськраді врегулювали порядок облаштування Пантеону Героїв

У Тернопільській міськраді врегулювали порядок облаштування Пантеону Героїв

пантеон героїв, поховання бійців, пам'ятники бійцям
Пам’ятник у формі мальтійського хреста. Тернопільська міська рада

Сьогодні, 11 грудня, виконавчий комітет Тернопільської міської ради врегулював порядок облаштування Пантеону Героїв.

Про це повідомляють на сайті міської ради.

Виконком вніс зміни до рішення "Про погодження положення про Пантеон Героїв Тернополя". Їхньою метою є чітке врегулювання порядку облаштування поховань.

Згідно з рішенням, роботи з облаштування могил та встановлення намогильних споруд проводить підрядна організація, яку визначить СКП "Ритуальна служба".

Окрім того, на території Пантеону Героїв у Тернополі забороняють виділяти родинні місця поховань і встановлювати намогильні споруди, які є відмінними від проєкту.

Пам’ятники роблять у формі мальтійського хреста, інші елементи намогильної споруди прямокутної форми виготовляють з природного каменю, а саме — з пісковика.

"Ці зміни забезпечать єдиний стандарт для місць поховання та гідне вшанування пам’яті загиблих захисників України", — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у Львівському апеляційному адміністративному суді 3 грудня розглянули апеляційну скаргу Олега Стадника, батька загиблого військового Віталія Стадника. Чоловік не погодився з рішенням Тернопільського окружного адмінсуду від 22 липня 2024 року, що на Пантеоні Героїв у Тернополі не можна встановлювати індивідуальні пам’ятники. Суд у Львові задовільнив апеляційну скаргу частково та скасував рішення Тернопільського окружного адміністративного суду.

Що відомо в справі поховання на "Пантеоні Героїв"

У листопаді 2023 року рішення про арешт земельної ділянки, де похований Віталій Стадник, прийняла суддя Збаразького районного суду Галина Щербата.

У розробці проєкту Пантеону Героїв у Тернополі на Микулинецькому кладовищі брала участь Дарця Веретюк. Вона подруга загиблого тернопільського журналіста і захисника, Героя України Віталія Дереха. Дарця Веретюк ініціювала зібрання родин бійців, похованих на Пантеоні.

З проєктом Пантеону Героїв, який затвердила Тернопільська міська рада, не погодилась родина загиблого Віталія Стадника. Вони почали встановлювати на могилі сина гранітні надгробні плити. Тоді міський голова Тернополя Сергій Надал у своєму Телеграм-каналі просив "зупинити облаштування цього поховання, яке має входити у Пантеон Героїв та забрати встановлені плити".

Згодом, а саме 24 жовтня 2023 року о 7 ранку, гранітні плити з могили Віталія Стадника демонтували, оскільки вони були встановлені без погодження із "Ритуальною службою".

9 лютого 2024 року у Пантеоні Героїв стався конфлікт між родиною Стадників з родинами інших загиблих захисників.

Пантеон Героїв у Тернополі розпочали встановлювати у серпні 2023 року. Для цього виділили 0,83 гектара землі на Микулинецькому кладовищі. На це виділили 14 мільйонів гривень із міського бюджету.

Перші пам’ятники військовим у вигляді козацьких хрестів у Пантеоні встановили 9 вересня 2023 року. Станом на цей час від початку повномасштабного вторгнення на Микулинецькому цвинтарі поховали 121 бійця.

Військовослужбовець Віталій Стадник залишив роботу в прокуратурі й долучився до ЗСУ в перші дні повномасштабної війни. Воював у 35 окремій бригаді морської піхоти на Херсонському напрямку. Загинув, вивозячи поранених із поля бою.

Нагадаємо, для чого Україні меморіалізація, коли ще триває війна, про помилки в цьому процесі та те, як їх уникнути в майбутньому, йдеться в ромові з істориком, журналістом, військовослужбовцем 13-ї бригади оперативного призначення "Хартія" Національної гвардії України Вахтангом Кіпіані.

Топ дня

Вибір редакції

На початок