У Тернополі встановили перші пам’ятні знаки на "Пантеоні Героїв"

У Тернополі встановили перші пам’ятні знаки на "Пантеоні Героїв"

Микулинецький цвинтар
У Тернополі роблять "Пантеон Героїв".

Перші пам’ятні знаки встановили на військовому цвинтарі "Пантеон Героїв", що на Микулинецькому кладовищі в Тернополі. Пантеон присвятили воїнам, які брали участь у російсько-українській війні.

Один із перших пам’ятних знаків у пантеоні встановили командиру відділення протитанкового дивізіону штурмового батальйону "Айдар" Віталію Дереху. Про це Суспільному розповіла подруга Віталія Дарія Веретюк.

Віталій Дерех загинув біля Попасної на Луганщині 28 травня 2022 року.

Жінка на цвинтарі
Дарця Веретюк на могилі Віталія Дереха. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами жінки, вона долучилася до створення проєкту "Пантеону Героїв".

"Встановлено перші 5 кам’яних пам’ятних хрестів на могилах наших військових. Чудово, що наша спільнота, громада і влада дійшли спільного рішення, що ми маємо прямувати до загальносвітових стандартів і до того, як загалом військові поховання облаштовані у світі. Дослідивши цю практику, виокремивши ключові риси таких процесів, ми вирішили це реалізувати і тут, аби гідно вшанувати пам’ять наших захисників і борців за свободу України".

Дарця Веретюк
Дарця Веретюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, в липні Віталієві Дереху присвоїли звання Героя України.

Від початку повномасштабного вторгнення на Микулинецькому цвинтарі поховали 121 бійця. На реконструкцію "Пантеону героїв" з міського бюджету виділили 14 мільйонів гривень, розповів директор комунального підприємства "Ритуальна служба" Сергій Тлумацький.

Читайте також

На початок