Перейти до основного змісту
"Не треба боятися почути діагноз": лікарка-онкологиня з Тернополя про рак молочної залози

"Не треба боятися почути діагноз": лікарка-онкологиня з Тернополя про рак молочної залози

Рак молочної залози, онко, як виявити рак грудей
Тетяна Угляр і Оксана Стецій. instagram.com/dr_tetyana_uglyar/oksana_stetsii

Рак грудей — одна із найрозповсюдженіших форм онкологічних захворювань. За даними Інституту раку, кожна сьома-восьма жінка має проблеми з грудними залозами. На Тернопільщині рак молочної залози все частіше виявляють на третій-четвертій стадіях, ніж на початкових.

Про це Суспільному в ефірі Українського радіо Тернопіль розповіла лікарка-онкологиня, пластична хірургиня Тетяна Угляр.

До Всеукраїнського дня боротьби з захворюванням на рак молочної залози, який припадає на 20 жовтня, тернополянка Оксана Стецій поділилась історією хвороби і боротьби з нею.

Оксана Стецій розповіла, як виявили хворобу в неї:

"Я потрапила минулого року на контрольний огляд. Мене нічого не боліло, не турбувало. У мене виявили онкологію. 20 жовтня розпочалася моя боротьба, була перша хімієтерапія. Мені діагностували другу стадію, тобто дуже прогресивний рак і лікування складне".

Як визначити рак молочної залози, обстеження раку молочної залози, Оксаною Стецій
Оксана Стецій в ефірі Українського радіо Тернопіль. Оксаною Стецій
"Продовжую жити, насолоджуватись життям, незважаючи ні на що"

"Спочатку було неприйняття, шок, але найбільше я турбувалася про те, як я маю сказати рідним, бо я розуміла, що психологічно маю пережити їхній стрес, а не свій. Це дуже складно, люди не вміють на це реагувати, вони не знають, як підтримати. Цей момент реально дуже складний, цьому треба вчитися, суспільству треба вчитися, близьким. Ти ніколи не знаєш, коли ти будеш мати таку ситуацію", — говорить Оксаною Стецій.

"Мої близькі включились, мені допомагали, готували їсти, заводили дітей в дитячий садок. Шість хімієтерапій я прожила, це було дуже важко. Я роблю правильні висновки, продовжую жити, насолоджуватись життям, незважаючи ні на що. Проживаю кожен день, ніби він останній. Ми ніколи не знаємо, що з нами станеться. Тому варто насолоджуватись моментами".

Оксана розповіла, що допомагає боротись з онкологією:

"Позитивні емоції. Для когось це спорт, прогулянки з друзями. Ви маєте для себе знайти джерело, яке вас буде наповнювати, щоб з нього черпати енергію, якою будете живитися протягом дня, тижня і так далі. Для мене джерелом енергії є мої діти. Максимально стараюсь вкладатися в них, вести на гуртки і бачити якісь їхні досягнення, це тішить. Я люблю пекти хліб на заквасці. Люблю прогулянки на свіжому повітрі, а зараз у мене заняття з йоги для здоров'я".

"Найкраща профілактика — це просто прийти"

"Є такий нюанс, що рак не болить, тобто це не так, як в тебе болить зуб, чи гострий апендицит, ще якась патологія, яка викликає біль і це насторожує. Рак не болить, основним методом є самообстеження жінок. Коли приймаємо душ зранку, то обов'язково потрібно обстежити молочну залозу. Потрібно звернути увагу на симетричність, чи немає якогось вузлового утворення, чи локального втягнення шкіри, болючості. Ви можете підняти дві руки вверх і подивитися, чи права так само підіймається, як ліва молочна залоза", — сказала Тетяна Угляр.

Лікарка-онкологиня Тетяна Угляр повідомила, які є стадії раку.

"Рак молочної залози — це найбільш поширене захворювання серед жінок. Багато жінок одужують. Коли ми говоримо про рак молочні залози, то ми говоримо про стадію. Це визначає тактику лікування, ефективність і так далі. Є випадки, коли пацієнти із четвертими стадіями живуть дуже довго і повноцінно. Не можна говорити, що тільки стадія вирішує все. Варіант хвороби вирішує все. Тому не треба боятися почути діагноз, що друга стадія, третя, четверта. Чим вища стадія, тим гірший прогноз. Закликаю вас обстежуватись, підіть на обстеження, зробіть УЗД, мамографію з певного віку, є дуже багато спеціалістів, мамологів. Найкраща профілактика — це просто прийти".

Рак грудей, рак грудей симптоми, рак грудей у жінок
Журналістка Наталка Андрушко-Колтун, Оксана Стецій і Тетяна Угляр. Суспільне Тернопіль

Лікарка розповіла, що робити, коли почув діагноз.

"Жінка не має йти додому і казати, що я не буду лікуватися, чому це сталось зі мною. Вона не має панікувати, а має внутрішньо зрозуміти, що переможе і почати боротися. Потрібно обрати лікаря, якому довіряєш, бажано ще почути одну думку альтернативну, прийняти для себе рішення і почати лікуватися. Знати, що ти йдеш до одужання".

Топ дня

Вибір редакції

На початок