Перейти до основного змісту
У "Лемківському селі" підрахували, скільки грошей зібрали на потреби ЗСУ під час "Ватри нескорених"

У "Лемківському селі" підрахували, скільки грошей зібрали на потреби ЗСУ під час "Ватри нескорених"

лемки, ватра, фестиваль, монастириська
Під час фестивалю "Ватра нескорених" збирали гроші для ЗСУ, 17 серпня 2024 рік, Тернопільська область. Суспільне Тернопіль

У музейному комплексі "Лемківське село", що в Монастириськах на Тернопільщині, підрахували, скільки зібрали грошей на потреби військовослужбовців під час "Ватри нескорених". Також організатори інціативи розповіли, що придбали для бійців за зібрані кошти.

Нагадаємо, фестиваль лемківської культури "Ватра нескорених"відбувся у Монастириськах 17 серпня. Його приурочили до 80-х роковин депортації українців з їхніх етнічних територій: Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Підляшшя та Любачівщини. Під час заходу збирали гроші для 36-ї бригади морської піхоти ЗСУ.

Як повідомила Суспільному директорка музейного комплексу "Лемківське село" Віра Дудар, зібрали більше 60 тисяч гривень.

"Ми зібрали на потреби 36 окремої бригади морської піхоти імені Михайла Білінського 66 460 гривень. Від лемківської спільноти, що зібралася на зустріч, воїнам бригади передано потужний генератор, який вже отримали наші оборонці. Тішимося, що лемки змогли допомогти хлопцям. Нехай наша скромна допомога ввіллється в потужну ріку підтримки Збройним Силам України. Це потрібно не тільки їм, це життєво необхідно нам", — розповіла Віра Дудар.

генератор, лемки, бійці
За зібрані гроші придбали генератор і передали його бійцям. Музейний комплекс "Лемківське село"

Нагадаємо, Суспільне Тернопіль підготувало низку матеріалів про тих, хто має лемківське коріння і захищає Україну від російських окупантів.

На Тернопільщині в селі династії лемківських різьбярів. Люди успадкували ремесло від своїх прадідів, яких у 1945 році депортували з етнічної Лемківщини. До Дня пам'яті українців — жертв примусового виселення у 1944-1951 роках, лемки розповіли Суспільному про збереження своєї культури та давнього ремесла.

Нагадаємо, друга неділя вересня — День пам’яті примусового виселення українців у 1944-1951 роках.

Топ дня

Вибір редакції

На початок