У місцях дислокації підрозділів 105 окремої бригади територіальної оборони ЗСУ з Тернополя відбулася зустріч з родинами військовослужбовців, в тому числі з родинами загиблих та зниклих безвісти.
Про це повідомляють на сторінці бригади в соцмережі.
Захід провели за ініціативи відділу цивільно-військового співробітництва бригади.
Окрім сімей військовослужбовців до зали запросили представників органів місцевого самоврядування, районних держадміністрацій, районних рад, центрів зайнятості, Тернопільського РТЦК та СП, управління Пенсійного фонду, управління Держгеокадастру, управління Нацполіції, Товариства Червоного Хреста України, громадських організацій.
Офіцер цивільно-військового співробітництва штабу 105 бригади Людмила Гузар розповіла Суспільному, що такі комунікативні зустрічі організували вперше.
"Під час заходу відбулися три зустрічі в трьох районах нашої області. Родичі бійців мали можливість безпосередньо запитати спеціалістів про ті чи інші моменти. Також були ситуації, коли телефонували під час зустрічі й з'ясовували те, що їх цікавить. Жодного запитання не залишили без уваги".
Найбільше питань виникало з приводу бійців, зниклих безвісти, тих, хто перебуває в полоні, виплат рідним загиблих військовослужбовців.
"Хоч, приміром, питання повернення бійців з полону, тривалого проведення експертиз чи визнання військовослужбовця безвісти зниклим в основному вирішують на вищих рівнях, у судовому порядку, все ж ми робимо від себе все можливе, щоби підказати, поінформувати, розтлумачити їхнім родичам якісь норми та алгоритми дій. Цим людям доводиться збирати безліч довідок, їхні питання вирішують не в одному пункті чи кабінеті. На таких зустрічах вони мають можливість отримати консультації щодо проблеми, з якою стикнулися".
Людмила Гузар каже, не оминули увагою можливості, які надає родичам загиблих Центр зайнятості. Стосуються вони професійних курсів, підтримки бізнесу тощо. Також приділили увагу вирішенню питання нагородження деяких бійців посмертно.
Цикл зустрічей завершився поїздкою в Зарваницю дітей загиблих бійців, зниклих безвісти й тих, що перебувають у полоні. 105 бригада подарувала дітям футболки і бейсболки з логотипом бригади. Також учасники поїздки розмалювали й розписали два прапори. Один віддадуть благодійному фонду "Рух ЗСУ", інший залишать у штабі бригади.
Учасники заходу вшанували також подвиги захисників. Родичам вручили відзнаки бійців. Такі зустрічі в 105 окремій бригаді територіальної оборони ЗСУ планують проводити регулярно.
Що відомо про 105 окрему бригаду тероборони
- 105 окрема бригада територіальної оборони сформована 27 червня 2018 року.
- Перебуває в безпосередньому підпорядкуванні Регіонального управління "ЗАХІД" Сил територіальної оборони.
- Із 24.02.2022 бригада розгорнула штат до вимог воєнного часу. Має у своєму складі управління, окремі підрозділи, чотири окремі батальйони. З початку російського повномасштабного вторгнення починається бойовий шлях підрозділів.
- Із березня 2022 року й дотепер особовий склад бригади бере безпосередню участь в бойових діях на територіях Сумської, Харківської, Запорізької, Донецької областей.
- Попри постійні обстріли та сили противника, особовий склад продовжує виконувати бойові завдання, готовий до подальшого просування та звільнення тимчасово окупованих територій.
- Із 10 січня 2022 року бригаду очолює полковник Євген Вікторович Фоменко.
- 4 грудня 2022 року під час урочистостей в Києві 105 окрема бригада територіальної отримала Збройних Сил України бойовий прапор.
Також 105-та окрема бригада територіальної оборони ЗСУ презентувала фільм "На день ближче до перемоги". У стрічці 16 історій військовослужбовців та військовослужбовиць, які захищають Україну від російських окупантів, а також історії волонтерів та рідних загиблих бійців.
Історії людей, які взяли участь у зйомках фільму
- "Танці — це основа мого життя": історія балетмейстера з Тернопільщини, який захищає Україну
- "Я став на захист держави зі своїх моральних принципів": історія бійця, який втратив на війні обидві руки
- "Відчуваєш, що ти дійсно тут потрібна, що ти на своєму місці": кухарка ЗСУ з Тернопільщини
- "Для багатьох людей війна не закінчиться": боєць з Тернопільщини на позивний "Клап"
- Турбується про військовослужбовців та їхні сім’ї — капелан Євген Флиста розповів про свою місію
- "Коли йде бій, намагаюся бути холоднокровним": історія бійця з Тернопільщини на позивний "Яр"
- "Військова справа була його покликанням": сестра Героя України Сергія Короля
- "Завдання командира — допомогти людині знайти місце в строю": історія комбата на позивний "Колізей"
- "Це моя країна, це моя сім’я, мій народ": історія батька трьох дітей, який захищає Україну
- "Зверху лежав конвертик "Люблю, цілую, обіймаю": дружина загиблого бійця з Тернопільщини
- Повернувся з-за кордону, аби захищати Україну: історія військового на позивний "Француз"
- "Я вважаю себе частинкою їхньої команди": волонтерка Любов Атласюк про допомогу військовим
- "Як був військовим, так і залишуся": історія бійця з Тернопільщини на позивний "Тиса"
- "Ми вмотивовані, щоб вигнати останнього окупанта": комбат з Тернопільщини на позивний "Лис"