Фотосесія, арттерапія, зустрічі з психологом: на Тернопільщині діє проєкт для родин військовослужбовців

Фотосесія, арттерапія, зустрічі з психологом: на Тернопільщині діє проєкт для родин військовослужбовців

рідні військових
Учасники проєкту. Фото: Ірина Бандура

На Тернопільщині у Бережанській громаді для військовослужбовців, ветеранів та їхніх сімей запровадили проєкт "Бережи себе — збережи родину". Для учасників проєкту проводять безкоштовні фотосесії, зустрічі з психоемоційного розвантаження, арттерапії, тренінги по саморегуляції та самодопомозі.

Про це Суспільному розповіла координаторка проєкту Ірина Бандура.

Проєкт реалізується за підтримки благодійної організації "Українська освітня платформа" та Бережанської міської громадської організації "Рідне місто".

"Основна ціль — це проінформувати людей усвідомлено читати матеріали, турбуватися про психологічне здоров’я, знати інструменти та техніки самодопомоги при тривожних та складних емоційних станах, а також про толерантне ставлення до військовослужбовців та їхніх родин. Полегшити, допомогти, зрозуміти і дати необхідну інформацію людям, щоб вони змогли прожити цей час", — розповідає Ірина Бандура.

учасники проєкту "Бережи себе - збережи родину"
Учасники проєкту. Фото: Ірина Бандура

У безкоштовних фотосесіях взяли участь 26 сімей. Одна із учасниць Наталія Вітковська. Її син зараз воює.

"Першою метою відвідати проєкт було легше прожити ці переживання, які зі мною постійно. Не завжди все можна промовити словами, а хотілося свої емоції передати в фотографіях. Я дуже вдячна, що роблять цей проєкт, бо психологічно зараз дуже важко. Також на зустрічах з психологом дізналася, як потрібно правильно спілкуватися з військовими, які прийшли у відпустку".

мати бійця Наталія Вітковська
Учасниця проєкту Наталія Вітковська. Фото: Наталія Вітковська

Алла Соколовська – дружина військовослужбовця. Розповідає, їй допомогли зустрічі з психологом.

"Мій син взяв участь у безкоштовній фотосесії, а я відвідала декілька занять з арттерапії та зустрічі з психологом. Мій чоловік військовий і цей проєкт дав мені розуміння, що не можливо зберегти сім`ю, поки сам не навчишся берегти своє ментальне здоров`я".

учасниця проєкту Алла Соколовська
Дружина бійця Алла Соколовська. Фото: Алла Соколовська

Щоб реалізувати проєкт, написали грант. Він переміг серед 8 конкурсних робіт, каже Ірина Бандура.

"Ми закупили медичні муляжі де наші спеціалісти проводять навчання, як надавати першу домедичну допомогу, як не розгубитися і допомогти людині. Якщо людина відчуває, що їй потрібно змінити обстановку, покращити свій настрій, потрібно з кимось поговорити, то у нас є психологи, кваліфіковані люди, які можуть допомогти або підказати де шукати інформацію".

Проєкт триватиме до середини березня. Заходи проводять щотижня в просторі "Рідне місто". Участь у проєкті вже взяли понад 100 людей.

Авторка: Сніжана Заверуха

На початок