"Він був людиною-святом": у Тернополі попрощалися з Артуром Сніткусом

"Він був людиною-святом": у Тернополі попрощалися з Артуром Сніткусом

У Тернополі попрощались із загиблим в російсько-українській війні бійцем Артуром Сніткусом. Він був митцем, представником квір-спільноти.

36 річний захисник загинув 7 червня під час виконання бойового завдання на Донеччині. Про це Суспільному розповів офіцер міського територіального центру комплектування Віктор Білас.

Артур Сніткус
Портрет Артура Сніткуса. Суспільне Тернопіль

За словами Віктора Біласа, Артура Сніткуса мобілізували в жовтні 2022 року. Він був кулеметником стрілецької роти.

У Домі печалі священники відправили панахиду. Попрощатися з 36-річним бійцем прийшла його подруга Люся Дрозд.

"Він, насправді, був дуже впертий. Він був дуже сміливий. Він не хотів, щоб йому чимось допомагали. Тобто він сам розбирався з тою ситуацією, в яку він потрапив і з гідністю приймав все, що з ним відбувається. Він співав — це його був основний прояв в мистецтві. Він просто перформер. У всьому проявлялося: і в тому як він виглядав, що він робив, що казав, як він взагалі жив. Це його і було мистецтво".

Люся Дрозд
Люся Дрозд. Суспільне Тернопіль

Лесик Драчук розповів, товаришував з Артуром більше 20 років.

"Ми разом і виступали, і займалися якимись веселими справами. Він був дуже яскравою і неординарною особистістю. Чи не найяскравішою серед тих, кого я знаю в Тернополі. Дуже шкодую, що менше спілкувалися з того моменту, як він став військовослужбовцем. Коли він став військовослужбовцем, шкодую, що не встиг чимось допомогти чи ще щось, чим би міг бути корисним. От за цим шкодую".

Лесик Драчук
Лесик Драчук. Суспільне Тернопіль

У супроводі оркестру з Дому печалі траурна колона попрямувала на Микулинецьке кладовище. Під час ходи лунали пісні, які виконував Артур Сніткус.

Артур Сніткус
Похорон Артура Сніткуса, Тернопіль, 13 червня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

похорон Артура Сніткурса
Похоронна процесія. Суспільне Тернопіль

Після Гімну України офіцер зачитав пам’ятний лист від головнокомандувача Збройних сил України.

"За жертовне служіння в лавах Збройних сил України кулеметника стрілецького взводу військової частини А7364, сержанта Артура Сніткуса. Як головнокомандувач Збройних сил України, схиляюсь перед відвагою, стійкістю та патріотизмом воїна, чинами якого уславлений Володимирів тризуб. Головнокомандувач Збройних сил України, генерал-полковник Олександр Сирський".

Артур Сніткурс похорон
Пам’ятний лист. Суспільне Тернопіль

Артур Сніткус, похорон
Над труною бійця розгорнули прапор. Суспільне Тернопіль

Під час поховання на Алеї Героїв друзі загиблого бійця запустили конфеті та запалили фаєри.

Похорон Артура Сніткурса
Під час похорону запустили конфеті. Суспільне Тернопіль

Артур Сніткурс
Люди запалили на похороні фаєри. Суспільне Тернопіль

Подруга загиблого бійця Тетяна Семусь розповіла, чому вирішили провести товариша в останню дорогу саме так.

"Артур був людина-свято. Артур не схвалив би більшості процедур, які відбувалися під час панахиди і похорону. І вчора, коли всі розійшлися після панахиди, ми сіли і почали згадувати. Мама нарешті почала посміхатися, згадувати якісь цікаві моменти. Було дуже тепло. І ми вирішили, що Артур в кінці точно хотів би якогось перформанса, якогось шоу. І ми придумали зробити його проводжання таким яскравим, як він був. Хотіли, щоб було багато блискіток, хотіли, щоб були фаєри, ми хотіли, щоб це було легко. Мені здається, що це розрядило ту важку похоронну атмосферу і зараз ми бачимо, що цвинтар виглядає дещо не традиційно, по-іншому. Я впевнена, що Артур би це схвалив. Це наша, напевно, остання шана йому, останній подарунок".

Тетяна Семусь
Тетяна Семусь. Суспільне Тернопіль

Артур Сніткус, цвинтар
Могила Артура Сніткуса. Суспільне Тернопіль

В Артура Сніткуса залишились мама і сестра.

Нагадаємо, берлінський дизайнер Франк Пітер Вільде в Instagram висловив співчуття з приводу загибелі Артура Сніткуса.

Артур належав до спільноти "Джерело" (Київ), а також створював електронну музику, його трек увійшов до компіляції SESTRO, випущеної одеським лейблом "система | system". Компіляція SESTRO, яка містить 23 треки від різних музикантів, була випущена на платформі Bandcamp, і всі кошти від її продажу передають громадській організації "Сфера" з Харкова, яка активно допомагає жінкам та представникам ЛГБТК+ зі сходу України.

У суботу, 15 червня, у студії PERERVA в Києві покажуть короткометражний документальний фільм "Зсув" режисера Олексія Радинського. Цей показ присвячено герою стрічки Артуру Сніткусу.

На початок