"Чорнобиль 22" Олексія Радинського про окупацію Зони отримав гран-прі фестивалю в Обергаузені

"Чорнобиль 22" Олексія Радинського про окупацію Зони отримав гран-прі фестивалю в Обергаузені

"Чорнобиль 22" Олексія Радинського про окупацію Зони отримав гран-прі фестивалю в Обергаузені
Команда фільму "Чорнобиль 22" в Обергаузені. Фото: Oleksiy Radynski/Facebook

1 травня визначили переможців міжнародного кінофестивалю короткометражного кіно в Оберхаузені. Документальна стрічка Олексія Радинського "Чорнобиль 22" отримала гран-прі фестивалю. Про це повідомили організатори у своєму Facebook.

Радинський у ексклюзивному коментарі для Суспільне Культура розповідав, що у стрічці показана історія окупації Зони, розказана безпосередніми очевидцями російського вторгнення з-поміж колективу ЧАЕС. А створення фільму стало можливим тільки за сприяння з боку Державної агенції з управління зоною відчуження, оскільки доступ до Зони досі ускладнений з причин безпеки.

"З моменту окупації ЧАЕС я намагався стежити за тим, що там відбувалося, і невдовзі після звільнення Зони відчуження я вирішив поїхати туди, щоб побачити наслідки цієї неймовірної події", — зазначав режисер.

Фільм можна буде безкоштовно подивитись на сайті фестивалю 2 травня до 23:00.

Хто такий Олексій Радинський

Олексій Радинський – режисер і публіцист.

Його фільми уже показували на Міжнародному фестивалі короткометражного кіно в Обергаузені, Інституті сучасних мистецтв (Лондон), DOK Leipzig, e-flux (Нью-Йорк), S A V V Y Contemporary (Берлін) та у межах інших подій.

Серед найвідоміших робіт "Нескінченність за Флоріаном" – повнометражний документальний фільм про київського архітектора Флоріана Юр'єва.

"Чорнобиль 22" Олексія Радинського про окупацію окупації Зони отримав гран-прі фестивалю в Обергаузені
Олексій Радинський. Фото: Анастасія Мантач

Фестиваль в Обергаузені

Міжнародний кінофестиваль короткометражних фільмів в Обергаузені — найстаріший і водночас найбільший кінофестиваль короткометражного кіно. Він проводиться щорічно з 1954 року.

У межах фестивалю проходять різні конкурсні програми: міжнародна, німецька, міжнародна дитячого та юнацького кіно і інші. Також відбувається вручення нагороди MuVi за найкраще музичне відео. Загальний призовий фонд складає 40 тисяч євро.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок