У Тернополі судитимуть ексдепутата від "Опоблоку"

У Тернополі судитимуть ексдепутата від "Опоблоку"

Ексдепутат, колаборант
Ексдепутат. Управління СБУ в Тернопільській області

У Тернополі судитимуть ексдепутата "Опоблоку", який вступив до лав незаконного правоохоронного органу росіян в окупованій Каховці.

Про це повідомили на сторінці управління СБУ в Тернопільській області.

Після окупації Херсонщини російськими військами ексдепутат Каховської міської ради від політичної партії "Опозиційний блок" добровільно приєднався до органів окупаційної влади.

У липні 2022 року його призначили на посаду слідчого, а згодом він обійняв посаду старшого слідчого.

"Чоловік допомагав підтримувати окупаційний режим, а також придушував опір і залякував мирних жителів тимчасово окупованих міст Херсонщини. Він вимагав від керівництва Каховської центральної міської лікарні вести діловодство російською мовою та примушував працівників лікувального закладу до співпраці з окупаційною владою. Також чоловік змушував підприємців реєструвати свою діяльність відповідно до вимог російського законодавства і сплачувати податки місцевій окупаційній адміністрації", — йдеться у повідомленні.

Працівники СБУ завершили досудове розслідування і направила до суду обвинувальний акт із доказами вини чоловіка за частиною 7 статті 111-1 ККУ — колабораційна діяльність. Чоловіку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

На початок