У Тернополі відкрили меморіальну дошку бійцю Андрію Теребію

У Тернополі відкрили меморіальну дошку бійцю Андрію Теребію

Андрій Теребій
Меморіальна дошка Андрію Теребію. Суспільне Тернопіль

Сьогодні, 23 травня, на фасаді навчального закладу "Тернопільський центр професійно-технічної освіти" відкрили меморіальну дошку загиблому захиснику України Андрію Теребію.

Про це Суспільному повідомила майстриня виробничого навчання Ольга Диченко.

За її словами, на цьому заході також відкрили стелу пам’яті, на якій викарбували імена героїв-випускників закладу освіти: Євгена Данилківа, Михайла Івася, Миколи Крушельницього, Олександра Кущея, Миколи Мурміля, Олега Бахмача, Василя Темірханова, та Назарія Березія. Ініціювали встановлення меморіальної дошки та стели на честь загиблих військовослужбовців педагогічні працівники закладу.

Стела пам’яті
Стела пам’яті. Суспільне Тернопіль

У Тернополі відкрили меморіальну дошку бійцю Андрію Теребію
Відкриття стели пам’яті та меморіальної дошки, Тернопіль, 23 травня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

Вшанувати пам'ять брата прийшла рідна сестра загиблого бійця Ніна Теребій.

“Перш за все, хотіла б подякувати усім, хто прийшов вшанувати нашого воїна і наших захисників. Вони жили до війни юнацькими життями, у них були мрії, були плани на майбутнє. Після повномасштабного вторгнення вони, не замислюючись, пішли захищати нашу сім’ю, нашу Україну і виборювали право жити у вільній країні. Вони були простими дітьми, а стали нашими ангелами-охоронцями. Вони віддали найкраще, що вони мали – своє життя. Але вони залишаться і будуть закарбовані не тільки в наших життях, наших сім’ях, серцях, але й у нашій країні, у нашому місті. Вічна і світла пам’ять Андрійкові і всім воїнам, які віддали життя за нас з вами“.

тернопіль, день героїв
Відкриття стели пам’яті та меморіальної дошки, Тернопіль, 23 травня 2024 рік. Суспільне Тернопіль

Андрій Теребій народився 28 жовтня 1991 року. Після навчання проходив строкову військову службу. В 2014 році призваний за третьою хвилею мобілізації. Брав участь у боях на сході України та був учасником української добровольчої армії. У міжротаційні періоди долучався до громадського руху ветеранів та волонтерів. З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну, воював на фронті у складі 81-шої окремої аеромобільної бригади України. За мужність та відданість Україні нагороджений відзнакою, медаллю та орденами.

Андрій Теребій
Портрет Андрія Теребія. Суспільне Тернопіль

Військовому посмертно присвоїли звання "Почесний громадянин Тернополя" за вагомий особистий внесок у становлення української державності та особисту мужність і героїзм у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Автори: Оксана Шимоняк і Дар'я Герасименко

На початок