У Тернополі відкрили алею памʼяті "Незламні"

У Тернополі відкрили алею памʼяті "Незламні"

У Тернополі на бульварі Тараса Шевченка відкрили алею памʼяті "Незламні". Про це Суспільному розповіла начальниця міського управління культури і мистецтв Світлана Козелко.

За її словами, над розробкою плакатів працювали місяць.

Алея пам'яті, Тернопіль, травень 2024
Відкриття алеї памʼяті. Суспільне Тернопіль

На алеї розмістили 25 металевих конструкції з фотографіями загиблих бійців. Їх тут 276.

Алея пам'яті, Тернопіль, травень 2024
Відкриття алеї памʼяті "Незламні". Суспільне Тернопіль

На одному зі стендів — фото Йосипа Штремпеля. Віддати шану воїну прийшла його дружина та донька. Тетяна Скрипка каже, коли почалась війна, приїхали із Херсона до Тернополя, де чоловік та син вступили до лав Збройних сил України.

"Наступного дня, після того, як ми приїхали до Тернополя, вони пішли у військкомат, пройшли ВЛК і зразу пішли на фронт добровольцями. Чоловік був гранатометником, а син воює, двічі був поранений".

Алея пам'яті, Тернопіль, травень 2024
Тетяна із донькою Богданою Штремпель. Суспільне Тернопіль

До портрета свого сина прийшла мати загиблого бійця Тетяна Дорохова. Жінка каже, син загинув на донецькому напрямку, був лейтенантом 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша.

"Він загинув 17 квітня, у Великодній понеділок вони пішли на штурм. Так сталось, що росіяни виявились дуже близько, вони розстріляли його, а потім закидали градами. Його розірвало і аж на другий день тіло забрали із поля бою".

Алея пам'яті, Тернопіль, травень 2024
Тетяна Дорохова. Суспільне Тернопіль

Начальниця міського управління культури і мистецтв Світлана Козелко каже, на розробку плакатів витрати понад місяць.

"Коли розробляли банери, то ми врахували побажання батьків, вони не хотіли, щоб на банерах не були присутні свічки, частини, де вони служили. Вони вважають, що ця алея памʼяті "Незламні" має бути світлою. Ми пропонували різні локації батькам, але вони обрали саме це місце".

Алея пам'яті, Тернопіль, травень 2024
У Тернополі відкрили алею памʼяті "Незламні". Суспільне Тернопіль

Скільки грошей виділили на облаштування алеї пам’яті "Незламні", Світлана Козелко не відповіла. Ми звернулися до міської ради із інформаційним запитом. Відповідь чекаємо.

За час російсько-української війни у Тернопільській громаді загинуло 276 бійців, про це повідомила речниця міської ради Мар'яна Зварич.

На початок