Двом загиблим бійцям присвоїли звання "Почесний громадянин Тернопільської області"

Двом загиблим бійцям присвоїли звання "Почесний громадянин Тернопільської області"

Почесний громадянин Тернопільської області
Відзнака "Почесний громадянин Тернопільської області". Фото: Тернопільська обласна рада

Звання "Почесний громадянин Тернопільської області" посмертно присвоєно ще двом військовим — Назару Мялікгулиєву та Андрію Теребію.

Про це повідомили на сайті облради.

Звання загиблим бійцям присвоїли на сесії обласної ради за вагомий особистий внесок у становленні української державності та особисту мужність, героїзм.

Назар Мяликгулиєв

Назар Мялікгулиєв — молодший сержант ЗСУ з позивним "Поет", кавалер ордена "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно), уродженець Кобиловок, що на Теребовлянщині.

Народився 9 жовтня 1990 року в сімї етнічного туркмена Курбангельди Мялікгулиєва та уродженки західної України.

Після закінчення Теребовлянської загальноосвітньої школи № 2, 8 працював у лісництві з перервою на військову службу — у 2008-2010 роках служив за контрактом у ракетній бригаді (механік-кулеметник, згодом — механік тактичних ракет).

У 2014 був призваний за третьою хвилею мобілізації. У складі батальйону зенітник Назар пройшов бої під Кримським, а в 2015 — в районі Тошківки, Оріхового, Новотошківського.

Рік після демобілізації був удома. У серпні 2016 пройшов курси перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас за проєктом "Україна – Норвегія". У грудні 2016 року повернувся до війська. Ніс службу в складі артилерійської бригади, яка на той час виконувала завдання на Луганщині.

Влітку 2017 року звільнився після закінчення терміну контракту й поїхав на заробітки до Європи, півроку був удома й знову повернувся на фронт.

У 2022 році Назар потрапив на фронт вже всьоме. Воював у складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Загинув 23 червня 2022 року на східному напрямку оборони під час виконання бойового завдання.

Похований у Козові. Залишилися дружина та троє дітей.

Андрій Теребій

Андрій Теребій — тернополянин, солдат ЗСУ з позивним "Сокіл", кавалер ордена "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).

Навчався у Тернопільській загальноосвітній школі № 23, Тернопільському Центрі професійно-технічної освіти № 2, Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя.

Від 2014 — учасник АТО. Військову службу ніс у 24 ОМБр, 54 ОМБр, а також в УДА. Учасник громадського руху ветеранів та волонтерів "Захисти Україну" та громадської організації "Res_Publica. Брати по Зброї".

З початком російського вторгнення в Україну воював на фронті в складі 81 окремої аеромобільної бригади (Україна) 122 ОАеМБ. Загинув 4 квітня 2022 року в боях за місто Рубіжне Луганської області.

Похований 11 квітня 2022 року на Алеї Героїв Микулинецького кладовища.

На початок