На Тернопільщині діти вчилися робити ляльки-мотанки

На Тернопільщині діти вчилися робити ляльки-мотанки

лялька мотанка з ниток
У Великоглибочецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Я. Стецька відбувся захід "Лялька-мотанка, як символ материнства". Роман Жаровський

Учні 2-А класу Великоглибочецької ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Я. Стецька, що в Тернопільському районі, вчилися робити ляльки-мотанки. Захід "Лялька-мотанка, як символ материнства" присвятили Дню матері.

Про це Суспільному розповіла директорка школи Оксана Комарницька.

"Урок про ляльку-мотанку провели вчителька молодших класів Наталія Володимирівна Кметь та бібліотекарка Уляна Миронівна Орденас. Обрана тема цікава тому, що лялька — це одна з найдавніших народних іграшок, яка сьогодні стає дедалі популярнішим сувеніром і видом рукоділля. Ляльки-мотанки дають змогу не загубити прадавню лялькову культуру нашої землі та залишити її для майбутніх поколінь. Здавна у кожній родині вона виконувала роль оберега".

лялька мотанка
Учні Великоглибочецької школи. Роман Жаровський

За словами Наталії Кметь, наші предки вважали, що лялька є посередником між тими, хто живе зараз, та минулими і прийдешніми поколіннями.

лялька мотанка своїми руками
Майстерклас з виготовлення ляльки-мотанки. Роман Жаровський

"В освітньому процесі ляльку-мотанку використовують як демонстраційний та навчально-ігровий матеріал в початковій школі: в мистецькій та технологічній освітніх галузях. До того ж, такі ляльки широко використовують в сучасній психології, тому вони підходять і для розвивальних занять. Лялька-мотанка є одним з найцікавіших фольклорних напрямів і найдоступніший дітям твір мистецтва. У наш час на прилавках магазинів можна побачити багато гарних іграшок. Але вони зроблені на фабриці і не несуть тепла душі їхніх творців. Тому ми вважаємо, що в 21 столітті діти знову повинні бачити не тільки іграшки виготовлені машинами, але і своїми руками", — говорить Оксана Комарницька.

На Тернопільщині діти вчилися робити ляльки-мотанки
Разом з дітьми ляльки виготовляли вчителі та матері. Роман Жаровський

За словами Уляни Орденас, мотанка це втілення добра і лагідності.

українська школа
Учні 2-А класу Великоглибочецької ЗОШ ім. Я. Стецька. Роман Жаровський

На початок