На Тернопільщині презентували оновлені туристичні маршрути

На Тернопільщині презентували оновлені туристичні маршрути

Туризм, маршрути, Кременеччина, Свято-Миколаївський собор
У Кременці презентують нові туристичні маршрути. Суспільне Тернопіль

На території Кременеччини відкрили новий туристичний сезон. Захід відбувся в гуманітарно-педагогічній академії. Цьогоріч презентували три оновлені маршрути.

Про це Суспільному розповіла директорка департаменту культури і туризму Тернопільської ОВА Світлана Байталюк.

За її словами, нові маршрути повинні насамперед сприяти емоційному відновленню людей, які подорожують.

Туризм, маршрути, Кременеччина, Свято-Миколаївський собор
Світлана Байталюк, директорка департаменту культури і туризму Тернопільської ОВА. Суспільне Тернопіль

"Перший маршрут пролягає по території Кременецько-Почаївського ДІАЗу, зокрема, до Свято-Миколаївського собору. Тривалий час ця пам'ятка перебувала в УПЦ МП. Зараз храм повернувся у власність держави, в ньому проводять перевірки. Відкриття таємниць цієї святині буде частиною маршруту".

Наступний марщрут пролягатиме "Кременецькими стежками Юліуша Словацького".

"Цей поет-романтик польського походження народився в Кременці, тривалий час прожив тут з сім'єю. Хоча помер далеко за межами України, але в листах до матері часто згадував річку Ікву, гору Бону, той край, який його виколисав".

Туризм, маршрути, Кременеччина, Свято-Миколаївський собор
Турагенти знайомляться з оновленими маршрутами. Суспільне Тернопіль

Третій марщрут – Волинська Швейцарія.

"Кременецькі ворота до раю на території Кременецького ботанічного саду. Це зібрані матеріали для ароматерапії, для ліпшого ментального здоров'я, це можливості природи для реабілітації. В саду є багато таких місць. Ці три об'єкти існували до цього, але вони були в роздрібненому вигляді. Зараз ми систематизували максимум локальних місць і об'єднали однією тематикою, щоби туроператорам було зручно привозити людей та надавати повнішу інформацію".

Туризм, маршрути, Кременеччина, Свято-Миколаївський собор
Відкриття туристичного сезону на Кременеччині. Суспільне Тернопіль

На захід для популяризації нових маршрутів запросили 11 туристичних агентів. Серед них — керівниця турагенції Христина Щербіна.

"На ринку Тернопільщини ми працюємо з 2016 року. Займаємося суто внутрішнім туризмом, закордонних турів у нас немає. В час ковіду і з початку війни ми не завершували свою діяльність. З 2022 року основними нашими туристами є переселенці, для яких проживання на Тернопільщині дає можливість побачити щось нове й цікаве".

Туризм, маршрути, Кременеччина, Свято-Миколаївський собор
Христина Щербіна, керівниця турагенції. Суспільне Тернопіль

Цього сезону в турагенції планують маршрути з виїздом із Кременця.

"Ми працюємо в Тернополі. Торік мали кілька запитів місцевих шкіл і збірних туристів, які приїжджали в обласний центр. Громадським транспортом добиратися сюди не завжди всім зручно. Ми продемонстували на форумі, що виїзди з Кременця можливі. Також у нас є тури в Кременець. Всі тури на Волинь проходять транзитом через Кременець. Відкриттям для нас є те, як працює заповідник, будемо максимально популяризувати цю локацію".

На початок