"Тепле Поділля — скарб України": на Тернопільщині презентували туристичний проєкт

"Тепле Поділля — скарб України": на Тернопільщині презентували туристичний проєкт

"Тепле Поділля — скарб України": на Тернопільщині презентували туристичний проєкт
. Суспільне Тернопіль

У Чорткові презентували проєкт "Тепле Поділля — скарб України". Там організували виставку. На ній експонують 32 стенди про туристичні об'єкти Поділля. Кожен стенд містить QR-код, за яким можна перейти на віртуальний тур, сайт або фейсбук-сторінку.

Прийшла на презентацію жителька Чорткова Катерина Яковець. Вона три роки тому переїхала до Чорткова із Києва.

"В межах Чорткова та околиць дуже багато цікавих пагорбів. Я люблю, мабуть, більше таку лісову, польову історію. Тут дуже класні ландшафти. Цікаво гуляти та їздити на велосипеді, досліджувати. Дуже красиві місця — я урочище Червоне, там, де Джуринський водоспад, красиво і там, де фортеці, надихаючі місця. Скала-Подільська, Монастирок, Угринські печери, Вертеба і Млинки. Побувати у печерах — теж щось дуже унікальне".

Презентація туристичного проєкту
Презентація туристичного проєкту. Суспільне Тернопіль

Чортків’янин Сергій Стельмащук за допомогою окулярів віртуальної реальності тестує тури "Теплим Поділлям".

"Я зараз бачу, що я в Олешківцях, бачу монастир, зелені поля, ліси панорамно, дуже гарно, властиві для Теплого Поділля пагорби. Якщо вгору дивитися, то я бачу голубе блакитне небо. Далі Стара Ягільниця, бачу замок Лянцкоронських".

Учасники презентації переглядають туристичні локації за допомогою окулярів віртуальної реальності
Учасники презентації переглядають туристичні локації за допомогою окулярів віртуальної реальності. Суспільне Тернопіль

Для проєкту відзняли приблизно 500 панорам про майже 100 об'єктів Поділля. На основі цих матеріалів створили 20 віртуальних турів та сайт з інтерактивною картою регіону, розповів керівник проєкту Сергій Підмогильний.

"Ідея в тому, щоб ця виставка в єдиній концепції подорожувала по 15-ти громадах регіону, і щоб був крособмін інформацією, і одна громада могла пізнати іншу".

Сергій Підмогильний
Сергій Підмогильний. Суспільне Тернопіль

У презентації проєкту взяли участь представники 15 громад Тернопільщини, туристичні місця яких представлені на стендах. Голова Більче-Золотецької громади Галина Огородник каже, від їхньої громади до проєкту увійшли два об’єкти.

"Є підземний музей Трипільської культури, це, напевно, єдиний у світі, печера Вертеба і також Монастирок – це є духовний комплекс, камінь-жертовник, сама печера Грот. Повністю комплекс Монастирок. З початком війни у нас також працюють ці об’єкти, люди їдуть. Коли їдеш в Монастирок, певно заспокоюєшся духовно, очищуєшся. Там можна відвідати церкву й посповідатися, кожен молить Бога за Україну. Крім того ми організовували поїздки, постійно влаштовуємо екскурсії в печеру Вертеба для внутрішньо переміщених осіб, військових, які проходять реабілітацію у Більче-Золотецькій обласній лікарні".

Від Товстенської громади представили Джуринський водоспад, каже заступник голови громади Руслан Скобальський.

"Цей водоспад — один із найбільших на рівнині України. З початком повномасштабної війни зменшився потік туристів, адже багато людей виїхали або бояться заїжджати, але, все одно, туристи є".

Презентували проєкт "Тепле Поділля — скарб України"
Презентували проєкт "Тепле Поділля — скарб України". Суспільне Тернопіль

Із 1 листопада до 1 грудня виставку "Тепле Поділля — скарб України" експонуватимуть у Музейній резиденції Чорткова.

Проєкт "Тепле Поділля — скарб України"
Проєкт "Тепле Поділля — скарб України". Суспільне Тернопіль

На початок