Заклади культури Тернопільщини передали музичні інструменти для Чорнобаївської школи

Заклади культури Тернопільщини передали музичні інструменти для Чорнобаївської школи

Заклади культури Тернопільщини передали гітару, баян, бандуру та інші музичні інструменти для Чорнобаївської музичної школи, що на Херсонщині. Навчальний заклад залишився без інструментів, бо їх пошкодило вибуховою хвилею після обстрілу.

Про це Суспільному розповіла директорка департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА Світлани Байталюк.

За її словами, зібрали шість музичних інструментів.

"Два інструменти — це баян та скрипку передала філармонія, гітару — Музей національно-визвольної боротьби, дві труби — мистецький коледж імені Соломії Крушельницької. Після деокупації на Херсонщині відновлено роботу дев’яти мистецьких шкіл. Звичайно це мало, але робота продовжується і на часі в них відновлено ще дві школи, одна з яких власне в Чорнобаївці".

Світлани Байталюк
Світлани Байталюк. Суспільне Тернопіль

музичні інструменти
Гітара і дві труби. Суспільне Тернопіль

Директор Тернопільського драмтеатру Борис Репка каже, що його актори і працівники та колективи інших обласних установ і закладів культури, долучилися до збору коштів на придбання бандури для музичної школи в Чорнобаївці. Ціна інструменту — 30 тисяч гривень.

бандура фото
Бандура. Суспільне Тернопіль

"Вона нова, зі Львівської фабрики. Тішимось, що маємо цей зв'язок. Снаряд потрапив у те місце, де зберігались інструменти, в тому є найбільша проблема. Школа далі продовжує працювати, але з інструментами є найбільша потреба", — розповів чоловік.

Борис Репка
Борис Репка. Суспільне Тернопіль

Начальниця відділу культури Чорнобаївської територіальної громади Віра Антонова каже, що Тернопільщина — перша область, яка надала їхній громаді нові музичні інструменти.

"Осколками побило піаніно, порвало бандури, корпуси полопали, наразі це проблема. Потреби залишаються, тому що ще і флейти, і ті самі бандури. У нас колаборантка викрала клавіші, на яких діти навіть не грали, вони були нові. Це все потрібно, бо діти хочуть навчатись, вони і так ходять, і навчаються дистанційно".

обстріл
Чорнобаївська музична школа після обстрілу. Віра Антонова

купити баян
Серед музичних інструментів — баян. Суспільне Тернопіль

музична скрипка
Скрипка. Суспільне Тернопіль

Усі інструменти запакували та відправляють у Чорнобаївку. За словами Світлани Байталюк, окрім музичних інструментів також відправляють понад 1200 книжок.

музичні інструменти
Працівники департаменту культури і туризму Тернопільської ОВА пакують інструменти, щоб надіслати в Чорнобаївку. Суспільне Тернопіль

На початок