"За допомогою арттерапії вдається допомагати людям": історія художниці з Тернопільщини

"За допомогою арттерапії вдається допомагати людям": історія художниці з Тернопільщини

Серію картин із зображеннями замків України створила художниця із Теребовлі Марія Ворончак. За 20 років жителька Тернопільщини написала декілька сотень полотен. Мисткиня малює картини на тему війни, займається арттерапією.

Жінка розповіла Суспільному, чому мистецтво у час війни важливе.

Враження від подорожей замками та палацами на полотні відтворила художниця Ворончак. Серію із 12 робіт вона назвала "Відбиток часу". Серед пам’яток, що на Тернопільщині, художниця намалювала Збаразький і Теребовлянський замки.

"Коли я подорожую замками України, то бачу дуже багато деталей. Це вікна, решітки, брами, двері, я вже не кажу про загальний вигляд замків. Дуже важливо зберігати нашу спадщину, зберігати наше культурне надбання".

Ця серія виконана друкарською фарбою та кольоровими олівцями. Марія Ворончак каже, працює у різних техніках: олійний та акриловий живопис, а також графіка, акварель і пастель. Вона – професійна художниця. За понад 20 років жінка створила декілька сотень полотен.

"Я завжди любила малювати, ще з дитинства. Після закінчення школи поступила в Прикарпатський університет на художній факультет. Зразу після закінчення університету почала займатися творчістю, брати участь у виставках молодих художників в Івано-Франківську і в Тернополі".

Художниця Марія Ворончак, картини
Художниця Марія Ворончак. Суспільне Тернопіль

Художниця робить замальовку квітів з її саду.

Художниця Марія Ворончак
Художниця. Суспільне Тернопіль

Художниця Марія Ворончак, малює квіти
Художниця малює квіти. Суспільне Тернопіль

"Мене надихає те, що я бачу, що відчуваю, відчуваю свою землю, нашу рідну природу, культуру. І найцікавіше, що я жила 9 років за кордоном, я там малювала картини про Україну. Тут є картина, вона називається "Пробудження". Вона намальована в Австрії у 2005 році".

Картина "Пробудження", художниця Марія Ворончак
Картина "Пробудження". Суспільне Тернопіль

Марія Ворончак – авторка 15 персональних виставок. Її роботи є у приватних колекціях в Україні, Канаді, США, Новій Зеландії, Австрії. Крім художньої вона має також психологічну освіту. Жінка говорить, що люди потребують мистецтва під час війни.

"Маю такі точки дотику, де психологія і мистецтво разом дотикаються в арттерапії. І також я займаюся арттерапією. Арттерапія стала таким засобом, коли людина, наприклад, після тяжких травм не може говорити, не може сказати про свої емоції, то саме за допомогою арттерапії вдається допомагати людям".

Художниця каже, за перших три місяці повномасштабного російського вторгнення не написала жодної роботи. Далі почала малювати на тему війни. Серед таких робіт – картина "Захисниця".

"Про всіх жінок, які стали на захист нашої держави, змушені були одягнути військову форму і також про тих, що вдома чекають своїх чоловіків. Це таких збірний образ нашої держави, нашої України".

картина "Захисниця", художниця Марія Ворончак
Картина "Захисниця". Суспільне Тернопіль

Картину під назвою "Вторгнення" художниця також намалювала під час війни.

"Частина тут писанкових елементів, які йдуть в такому хаотичному зображенні. Всі вони в темних кольорах. Частина нашого сьогодення і нашого життя зруйнована, але залишається основа, залишається життя. Ми віримо, що це життя переможе і воно підніметься".

художниця Марія Ворончак, картина "Вторгення"
Картина "Вторгнення". Суспільне Тернопіль

На початок