На предмет "Захист України" на Тернопільщині виділили 80 мільйонів гривень

На предмет "Захист України" на Тернопільщині виділили 80 мільйонів гривень

Понад 75 мільйонів гривень освітньої субвенції виділили з держбюджету на закупівлю інвентарю для кабінетів предмету "Захист України" для навчальних закладів Тернопільщини.

Про це під час брифінгу розповіла директорка обласного департаменту освіти і науки Ольга Хома.

За її словами, ще понад 4,5 мільйони гривень перерахують на підвищення кваліфікації вчителів цього предмета.

Ольга Хома, директорка Тернопільського обласного департаменту освіти і науки
Ольга Хома, директорка обласного департаменту освіти і науки. Фото: Суспільне Тернопіль

"Маємо вже педагогічних працівників з цього предмета — демобілізованих військових. У деяких закладах в нас залишились тири, не інтерактивні, а звичайні. Поліпшення умов стосується плацдарму, де діти здобувають фізичні навички, потрібні різні споруди, окопи, місця для бігу на підвищенні, бігу змійкою. Це не тільки закупівля інтерактивного тиру, а й навчального обладнання".

Гроші з субвенції першочергово направлять на спеціалізовані заклади освіти — Коропецький ліцей-інтернат з посиленою фізичною підготовкою та Тернопільський коледж з посиленою фізичною підготовкою.

Директор Тернопільського коледжу Вадим Ластовицький розповів, у жовтні минулого року в навчальному закладі відкрили клас "Захисту України та безпеки життєдіяльності". А в листопаді в цьому класі провели навчання для 160 вчителів західних областей з предмета "Захист України".

"Ми готові долучати й вчителів Тернопільської області. Можемо стати центром з більш серйозним тиром, у школах будуть простіші тири. Маємо також деяку серйозну навчально-матеріальну базу, габаритні макети зброї у великій кількості, яку змогли отримати безпосередньо від міністерства оборони. Ми готові стати хабом, центром і долучатися до підготовки не тільки своїх, а й інших навчальних закладів".

Вадим Ластовицький, директор коледжу з посиленою фізичною підготовкою
Вадим Ластовицький, директор Тернопільського коледжу з посиленою фізичною підготовкою. Фото: Суспільне Тернопіль

Розподілити гроші з освітньої субвенції на закупівлю інвентарю для предмета "Захист України" між навчальними закладами області планують до кінця місяця, повідомила Ольга Хома.

На початок