На Тернопільщині проводять навчання для вчителів предмета "Захист України"

На Тернопільщині проводять навчання для вчителів предмета "Захист України"

У Тернопільському коледжі з посиленою військовою підготовкою проводять навчання для вчителів предмета "Захист України". У тренінгах та семінарах беруть участь 160 викладачів з Львівської, Рівненської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської областей.

Про це Суспільному повідомив керівник коледжу Вадим Ластовицький.

Під час навчань вчителі пройдуть теоретичні та практичні курси вогневої, медичної і тактичної підготовки, військової топографії та поводження з вибуховими пристроями.

Заняття викладає інструктор Володимир Собків.

"В основному ми акцентуємо тематику занять на тих навичках, які можуть знадобитися їм під час бойових дій, в цивільному житті. Це мінна підготовка, поводження, робота в групах, медична підготовка".

Керівник коледжу
Володимир Собків. Фото: Суспільне Тернопіль

Оксана Мілоста працює у Володимирецькому ліцеї на Рівненщині. Жінка викладає предмет "Захист України" 12 років.

"Тут дуже багато чого цікавого. Ми маємо навчати за новою програмою, міжнародне гуманітарне право, орієнтування на місцевості, надання медичної допомоги в умовах бойових дій, тактичну медицину. Це досить корисно як вчителям, так і учням".

вчителька
Оксана Мілоста. Фото: Суспільне Тернопіль

Роман Павлишин викладає предмет "Захист України" в Гузіївському ліцеї на Івано-Франківщині. Чоловік розповідає, як зареєструвався на навчання.

"В серпні-місяці Міністерство освіти оголосило пілотний проєкт щодо розробки освітньої програми із "Захисту України". Мені було цікаво, що буде робитися, як буде проходити оце формування пілотного проєкту. Зацікавився, подав прохання".

вчитель
Роман Павлишин. Фото: Суспільне Тернопіль

Іван Лаврик — заступник директора з виховної роботи Отинійського ліцею на Івано-Франківщині. Він розповів, що після початку повномасштабного вторгнення діти стали більше цікавитися цим предметом.

"Діти розуміють, що це їм буде необхідно. Не обов’язково він повинен бути військовим. Вони почали більше цікавитися саме цими моментами. Як є практична можливість попрацювати зі зброєю, то це для них завжди плюс. Вони завжди раді цьому. Вправно показують свої вміння і навички".

заступник директора
Іван Лаврик. Фото: Суспільне Тернопіль

Керівник Тернопільського фахового коледжу Вадим Ластовицький говорить, що курси триватимуть тиждень.

"Такі заняття заплановані ще і в грудні. Ми, відповідно, проговорювали, щоб з наступного року, з січня також і далі проводити такі заняття. Через ці курси мають пройти більшість вчителів. Ми маємо перетворитися на націю воїнів, переможців. Для цього нам потрібно вчити дітей саме з такого віку, зі шкільної парти".

директор коледжу
Вадим Ластовицький. Фото: Суспільне Тернопіль

Навчання організовують спільно з Міністерством освіти і науки, обласним департаментом освіти та благодійним фондом "Дігнітас".

Вчителі "Захисту України"
Вчителі. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок