На Тернопільщині виконавча служба повертає Миколаївський собор у власність держави

На Тернопільщині виконавча служба повертає Миколаївський собор у власність держави

Свято-Миколаївський собор в Кременці
Свято-Миколаївський собор. Фото: Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині у Кременці виконавча служба примусово повертає у власність держави Миколаївський собор.

Про це Суспільному розповів директор Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин.

Після відмов представників УПЦ (мп) добровільно звільнити приміщення храму, які до лютого 2023 року використовувалися ними на підставі договору безоплатного користування, у собор прийшли судові виконавці та співробітники поліції.

виконавча служба повертає Миколаївський собор у власність держави
Правоохоронці на території Миколаївського собору. Фото: Суспільне Тернопіль

Незважаючи на судові рішення, священнослужителі московського патріархату кілька місяців відмовлялися передати приміщення архітектурної пам’ятки Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику.

Миколаївський собор у Кременці
Виконавча служба біля Миколаївського собору. Фото: Суспільне Тернопіль

Працівники Державної виконавчої служби зірвали замки для доступу керівництва історичного заповідника у приміщення Миколаївського собору.

"Сьогодні у Кременці посилено працюють наряди поліції. Ми забезпечуємо охорону громадського порядку, забезпечуємо діяльність судових виконавців. Наше завдання не допустити порушень громадського порядку і порушень не було допущено. Працюємо з 6 години. Скарг на даний час не надійшло. Дійсно в приміщеннях перебували люди, поліцейські з психологами, з поліцією діалогу поспілкувалися із цими людьми, викликали педагогів, батьків і дали можливість виїхати, зібрати свої речі, все було цивілізовано. Нікого ні до чого не примушували, ніхто фізичної сили не застосовував. Поспілкувалися, надали автотранспорт, приміщення, куди переїхали люди", — каже начальник Головного управління Нацполіції Тернопільської області Сергій Зюбаненко.

голова Нацполіції Тернопільщини
Сергій Зюбаненко. Фото: Суспільне Тернопіль

Миколаївський собор
Миколаївський собор у Кременці. Фото: Суспільне Тернопіль

На місці події працюють правоохоронці, які слідкують за збереженням громадського порядку та належним виконанням рішення суду.

Миколаївський собор у Кременці
Миколаївський собор. Фото: Суспільне Тернопіль

Договір на безоплатне користування собором завершився 12 лютого 2023 року, а священники УПЦ МП і досі там. 15 червня господарський суд ухвалив рішення повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Загальна площа 1 756 квадратних метрів. Також 2 жовтня Західний апеляційний господарський суд підтвердив рішення Господарського суду Тернопільської області від 15 червня 2023 року.

Що відомо про справу Свято-Миколаївський собору у Кременці

На початок