У Тернополі відбувся допрем’єрний показ фільму про бійців 105 бригади тероборони ЗСУ

У Тернополі відбувся допрем’єрний показ фільму про бійців 105 бригади тероборони ЗСУ

На день ближче до перемоги
Показ фільму в музеї. Суспільне Тернопіль

Допрем’єрний показ документального фільму "На день ближче до перемоги" відбувся у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. 16 історій бійців 105 бригади територіальної оборони, волонтерів, а також родин загиблих воїнів показали працівникам та відвідувачам музею. Про це Суспільному розповів пресофіцер 105 окремої бригади тероборони ЗСУ Юрій Кульпа.

Переглянути стрічку прийшов працівник музею Володимир Пукач.

"Вразило те, що більшість хлопців пішли добровольцями якраз в перші дні російського вторгнення. Тобто, люди відразу були готові захищати нашу державність без особливих сумнівів незважаючи на різні моменти чи сімейні, чи якісь особисті".

Володимир Пукач
Володимир Пукач. Суспільне Тернопіль

Фільм знімали на Харківщині та Тернопільщині. Один із епізодів – історія волонтерки Любові Атласюк.

Волонтерка Любов Атласюк
Любов Атласюк. Суспільне Тернопіль

Жінка з перших днів повномасштабного вторгнення допомагає 105 бригаді.

"Уривки цього фільму бачили мої друзі в Америці. Вони казали, що просто подивилися на одному диханні. Це документальний фільм, вони нікого не знають там. І кажуть: це неймовірно просто. По-перше: крізь себе пропускаєш все. Люди розуміють, що це 1/1000 від того всього, що проживається, що там відбувається. Що військові акуратно про це все говорять. Вони не говорять про страшну біду, про страшні якісь речі. Але кожен розуміє для себе, що це лише маленька частинка того, що насправді відбувається".

Тернопільський краєзнавчий музей
Перегляд фільму в музеї. Суспільне Тернопіль

Краєзнавчий музей – другий заклад, в якому організували допрем’єрний показ фільму, розповів Юрій Кульпа.

"Ми проводимо допрем’єрні покази, оскільки фільм ще в стадії доопрацювання у місті Києві в командуванні Сил територіальної оборони. І за цей короткий час, поки командування доопрацює, режисери, сценаристи ще внесуть свій вклад у фільм, як вони вважають за потрібне і як буде краще для глядача. Ми маємо ще кілька днів, щоб поїздити з фільмом у навчальні заклади, в організації та представити на загал людям. Розповісти про звитяги військовослужбовців нашої бригади".

Пресофіцер Юрій Кульпа
Юрій Кульпа. Суспільне Тернопіль

По завершенні фільму сержант 105 окремої бригади тероборони ЗСУ Богдан Брич, який також долучився до зйомок фільму, подарував директору музею речі привезені з війни.

Богдан Брич
Захисник Богдан Брич. Суспільне Тернопіль

"Кулі полетіли в бік ворога, а гільзи продовжують робити свою місію. Наш побратим вирішив зробити гарний сувенір", — розповів захисник.

Тернопільський обласний краєзнавчий музей
Ярема Шатарський і Богдан Брич. Суспільне Тернопіль

"Цей експонат увійде в фонди Тернопільського обласного краєзнавчого музею, де буде описаний науковцями і автор цього вписаний. І він увійде в постійно діючу експозицію нашого музею в сторінці російсько-української війни", — каже директор музею Ярема Шатарський.

Також Богдан Брич передав у музей крило російського безпілотника, збитого в районі Куп’янська.

Читайте також

На початок