Препарати за державною програмою "Доступні ліки" більше не продають за паперовими рецептами. Про це під час брифінгу розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.
За її словами, програма завжди діяла за електронними рецептами, але з початку повномасштабної війни дозволяли використовувати також паперові. Тепер така можливість буде лише в жителів тих областей, де тривають бойові дії. На решті території України "Доступні ліки" продаватимуть лише за електронним рецептом.
У тернопільських аптеках відпускають медпрепарати за електронним рецептом. Купити ліки, які передбачені програмою, можна там, де є наліпки "Доступні ліки". В одну з таких аптек прийшла покупчиня Алла. Каже, хоче придбати медпрепарати для свого чоловіка, в якого – цукровий діабет.
"Беремо інсулін. Просто лікар відправляє рецепт, направлення, скорше брали з доплатою, тепер – без доплати".
Фармацевт Сергій Березовський розповів, як отримати ліки за електронним рецептом.
"Найчастіше люди купують інсулін за електронним рецептом, зараз також антибіотики. Щоб отримати електронний рецепт, потрібно звернутися до сімейного лікаря, він їх випише безкоштовно або з доплатою. Людина приходить з кодом до нас в аптеку, ми вносимо в базу код, бачимо, що там виписано, віддаємо людині або з доплатою, або безплатно".
Державна програма "Доступні ліки" діяла за електронними рецептами відразу, але після повномасштабного вторгнення дозволяли використовувати як електронні, так і паперові рецепти, повідомила директорка обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання Наталія Марків.
"У 2022 році держава для того, щоб забезпечити всіх пацієнтів, додатково ввела можливість отримати лікарські засоби й за паперовими рецептами. Зараз на територіях, які не окуповані, на яких не ведуться або не велися бойові дії з 1 липня рішенням Уряду відпуск лікарських засобів здійснюється лише за електронними рецептами. Пацієнт звертається в аптечний заклад, який має наліпку, або може подивитися через дашборд НСЗУ, там є реєстр всіх аптечних закладів у регіонах і територіальних громадах, які відпускають лікарські засоби за програмою "Доступні ліки".
Програма "Доступні ліки" в Україні запрацювала в 2019 році, каже директорка обласного департаменту охорони здоров’я Ольга Ярмоленко. За її словами, на Тернопільщині ліки за цією програмою можна купити в 419 аптеках.
"Є ряд препаратів – 254 позиції, вартість яких держава компенсує частково або повністю. Це для певних видів захворювань: при судинних захворюваннях, при бронхіальній астмі, при захворюваннях верхніх дихальних шляхів, цукровому діабеті, наркотичні препарати, імуносупресанти".
У серпні програма "Доступні ліки" поповниться новими препаратами, говорить Наталія Марків.
"Двома міжнародними непатентованими назвами – це лікарські засоби для лікування в амбулаторних умовах паліативних хворих. Лікарські засоби для знеболення, це є морфін, оральні форми, таблетки, гранули, рідина для орального застосування, також фентаніл, трансдермальний пластир".
Також, за словами Наталії Марків, восени до програми внесуть тест-смужки для вимірювання цукру в крові. Їх за рецептом зможуть придбати люди з цукровим діабетом. Лікар визначатиме для пацієнта необхідну кількість тест-смужок на місяць.
Читайте також
- "Люди вклали кошти в будинок, а роботи не ведуться": незавершене будівництво в Тернополі
- Підвищення тарифів на воду для жителів Тернополя: чому скасували рішення