У Тернополі кандидат на посаду ректора судиться через вибори

У Тернополі кандидат на посаду ректора судиться через вибори

У Тернополі кандидат на посаду ректора судиться через вибори
. Суспільне Тернопіль

В окружному адміністративному суді допитали свідків у справі за позовом доцента кафедри історії України Тернопільського національного педагогічного університету Володимира Міська. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

Чоловік був одним з кандидатів на посаду ректора цього навчального закладу. За результатами голосування, на виборах переміг попередній ректор Богдан Буяк. Володимир Місько подав позовну заяву до суду з вимогою визнати вибори такими, що не відбулися.

Тернополі кандидат на посаду ректора судиться через вибори
Суддя веде засідання. Суспільне Тернопіль

За словами кореспондентів Суспільного, справу за позовом Володимира Міська розглядали майже 3 години. У засіданні взяли участь позивач, адвокатка позивача Віта Кавійчик, захисник інтересів педуніверситету Петро Пньов та представниця Міністерства освіти України Юлія Остапенко. З нею спілкувалися онлайн. Вів слухання суддя Андрій Осташ.

Тернополі кандидат на посаду ректора судиться через вибори
Юлія Остапенко онлайн. Суспільне Тернопіль

Під час засідання допитали чотирьох свідків, які були у складі організаційного комітету проведення виборів ректора цього навчального закладу. Вони відповіли на запитання щодо засідання вченої ради, яке відбулося 27 вересня минулого року. Саме тоді, за словами адвокатки Володимира Міська Віти Кавійчик, було допущено ряд порушень, які вплинули на кінцевий результат виборів.

"Положення, які стосувалися виборчого процесу, в обов'язковому порядку, відповідно до Закону "Про вищу освіту", затверджуються на засіданні вченої ради. Тобто, голосує кожен з членів вченої ради про те, що дане положення затверджує. Однак, як нам стверджують, дані положення, які нібито розглядалися і затверджувалися на засіданні вченої ради 27 вересня, а це три положення: "Про порядок організації виборів", "Про організаційний комітет" і "Про виборчу комісію". Це дуже важливі три положення, які є суттю нормативної бази проведення виборів. Однак, дані положення не розглядалися на засіданні вченої ради, на голосування не ставилися, як стверджують ряд членів вченої ради", – розповіла адвокатка Володимира Міська Віта Кавійчик.

Тернополі кандидат на посаду ректора судиться через вибори
Віта Кавійчик. Суспільне Тернопіль

Андрій Киданюк був у складі вченої ради, яка готувала документи для організації та проведення виборів ректора. Під час допиту він сказав:

"Хочу заявити, що жодного положення, яке б регламентувало проведення виборів ректора університету ні 27 вересня, ні на жовтневому засіданні, ні на листопадовому не приймалося, не озвучувалося".

Тернополі кандидат на посаду ректора судиться через вибори
Андрій Киданюк. Суспільне Тернопіль

Троє інших свідків, яких допитали у суді, знімати їх не дозволили. Адвокатка Віта Кавійчик розповіла у чому суть позовних вимог.

"Дані вибори, ми вважаємо, є не дійсними, вони підлягають скасуванню ці результати, оскільки були проведені незаконним способом, а саме на підставі нормативних документів, які є не чинними".

Позивач Володимир Місько каже, був на війні, коли оголосили вибори.

"На момент оголошення виборів перебував в ЗСУ і не мав можливості бачити на власні очі все, що відбувалося. Мої колеги слідкували, відстежували за перипетіями, які відбувалися в університеті".

Тернополі кандидат на посаду ректора судиться через вибори
Володимир Місько. Суспільне Тернопіль

Представник інтересів Тернопільського педуніверситету Петро Пньов давати коментарі щодо цієї судової справи відмовився. Сказав, що зробить це по завершенні судового процесу.

Нагадаємо, вибори ректора ректора у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбувалися у грудні минулого року. На цю посаду претендували два кандидати – Богдан Буяк, який до цього був ректором навчального закладу, та доцент кафедри історії України Володимир Місько.

Обирали ректора у два тури. Перший раз чинний ректор університету на виборах не отримав підтримки у понад 50 %. За результатами повторного голосування Богдан Буяк набрав 326 голосів, інший кандидат - Володимир Місько – 206. Він подав позовну заяву до суду з вимогою визнати вибори такими, що не відбулися.

Що відомо

На початок