Загиблому Олегові Барні з Тернопільщини просять присвоїти звання Героя України

Загиблому Олегові Барні з Тернопільщини просять присвоїти звання Героя України

Оновлено
Загиблому Олегові Барні з Тернопільщини просять присвоїти звання Героя України
. Фото: Суспільне Тернопіль

Колишньому народному депутатові, військовослужбовцеві Олегові Барні, який загинув на війні 17 квітня, просять присвоїти звання Героя України. Петицію з цією пропозицією зареєстрували на Офіційному інтернет-представництві Президента України.

Автор петиції Роман Реведжук.

У тексті петиції йдеться, що помічник гранатометника, старший сержант 68 окремої єгерської бригади ім. Олекси Довбуша Олег Барна загинув під час виконання бойового завдання, штурмуючи ворожі позиції.

"Прошу присвоїти почесне звання Героя України старшому сержанту Збройних Сил України Олегу Барні посмертно. Це буде найменше, що від імені держави можна зробити у пам’ять про його громадсько-політичну, правозахисну, педагогічну, спортивну та військову діяльність", – написав автор петиції.

Петицію зареєстровано 20 квітня. 26 квітня станом на 14:19 електронну петицію підписала 4 081 людина з 25 000 необхідних. Збір пидписів триває, до його завершення залишилося 85 днів.

Що відомо про Олега Барну

Олег Барна народився 18 квітня 1967 року в селі Нагірянка Чортківського району в родині вчителів. Закінчив фізико-математичний факультет Тернопільського національного педагогічного університету.

У жовтні 1990 року брав участь у "Революції на граніті". У 1999 створив Білобожницьку правозахисну групу (загалом займався правозахисною діяльністю з 1996 року). У 2002-2010 роках був Нагірянським селищним головою.

Народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 році від "Блоку Петра Порошенка". Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції юридичними особами Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Олег Барна був учасником Євромайдану в Чортківському районі та в Києві. Отримав поранення внаслідок протистоянь 18 лютого 2014 року в Маріїнському парку.

У липні 2014 року добровольцем пішов у ЗСУ в зону АТО, був бійцем 128 окремої гірськопіхотної бригади, командиром мінометного розрахунку (псевдо "Дядько Олег").

Із початком повномасштабного російського вторгнення в Україну в 2022 році пішов добровольцем у військкомат. Із 25 лютого був зарахований на посаду командира гранатометного відділення.

Нагадаємо, за рік підтримано 22 петиції про призначення статусу Героя України.

Що відомо

Читайте також

На початок