Близько шести тисяч жителів Тернопільщини — на самоізоляції

Близько шести тисяч жителів Тернопільщини — на самоізоляції

Близько шести тисяч жителів Тернопільщини — на самоізоляції
. оригінальне

На Тернопільщині 5 843 жителі перебувають на самоізоляції через те, що контактувати з хворими на COVID-19 або протягом останніх 20-ти днів повернулися з-за кордону. З них близько тисячі осіб у Тернополі. Про це розповіла Суспільному головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук.

Списки людей, які їдуть на Тернопільщину з-за кордону Тернопільський обласний лабораторний центр отримує із прикордонних областей, - каже Оксана Чайчук:

"Це лабораторні центри, які працюють в Закарпатській області, Львівській, Волинській, Чернівецькій. Такі списки поступають до нас, після того ми передаємо як на сімейну медицину, так і органам Національної поліції. Всі разом здійснюємо контроль за людьми на самоізоляції. Це і лікарі, поліція і органи місцевого самоврядування" .

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з керівництвом та медиками Байковецької громади.

До Байковецької громади на Тернопільщині входять 13 сіл. Тут на самоізоляції перебуває 28 осіб, більшість з них повернулись із Польщі та Чеської республіки.

Заступник сільського голови Байківецької ОТГ Віктор Пулька розповів, що 50 жителів громади вийшли зі самоізоляції без порушень умов перебування, у них коронавірусу не виявили:

"Особа прибуває, реєструється, подається до нас, ми цю інформацію спільно подаємо поліції, і поліція має можливість виїжджати і контролювати процес перебування. Ми спілкуємося з старостами, щоб вони на місцях також, якщо побачать, що людина не дотримується самоізоляції, телефонували в поліцію і до нас. Відповідно будуть прийняті адміністративні міри: штраф від 17 до 34 тисяч. Ми маємо всі контактні телефони, і працівники поліції телефонують до особи, особа показується, чи у вікні чи на подвір’ї, про те, що вона є. Якщо людина не показується, не йде на контакт, чекають її, знаходять і складають протокол".

У Шляхтинцях директор амбулаторії загальної практики сімейної медицини Володимир Мащак спілкується з мешканцями села, які на самоізоляції через відеозв'язок:

"Особи, які перебувають на самоізоляції повинні щоденно, у телефонному режимі, повідомляти сімейних лікарів про свій стан здоров’я. Жителів із симптомами коронавірусу у громаді не має. Якщо людина свідома, виконує умови. Був такий випадок, що людина приїхала вночі, в годині четвертій і самоізолювалася. І не виходила з хати ніде, і ні сусіди, ніхто її не бачив. Це, перш за все, на самоконтролі у кожного особисто. За цим слідкують старости".

Заступник сільського голови Віктор Пулька розповів, що 4 дільничі поліцейські в Байковецькій громаді перевіряють, чи дотримуються особи самоізоляції щотижня.

На самоізоляції перебувають також 9 жителів села Білозірка Лановецького району, які нещодавно повернулися з-за кордону, - про це повідомив сільський голова Володимир Горносум. За його словами, порушень карантину не було. Телефоном він нам розповів, як перевіряють дотримання умов самоізоляції:

"Хочу сказати, які люди до нас приїхали і перебувають на карантині, ми за ними контроль проводимо, чи вони дійсно дотримуються того режиму. Їду до них, виходять вони, питаються, що, куди йдете, не йдете, що робите? Я сам проводжу контроль за тим. Але, бачте, яка ще є проблема. Проблема в тому, що нині, якщо людина зареєстрована десь на Хмельниччині, а він приїхав сюди в Білозірку, навіть ніхто не може знати, що він з Польщі приїхав в Білозірку. Десь там сховався і сидить. Є така проблема. Але є такі випадки, що люди приходять і жалуються, що така-то приїхала з Польщі і ходе по селі. В основному, по селі не ходять, не йдуть в магазин, я розумію, що треба в магазин. В основному люди вдома, ну на городи йдуть, бо ж то село".

Дільничий офіцер Іван Мартинюк розповів, що ніхто з громадян Білозірки не повідомляв про порушення карантинного режиму жителями села:

"Таких фактів, як порушення не було. Ті, що поприїжджали до України, з ними не спілкувалися віч-на- віч. Є заборона від керівництва. До всіх були проведені телефонні дзвінки і попереджені про кримінальну відповідальність за порушення даного карантину. Проведені також були профілактичні роботи з родичами. В принципі, кажуть, що дотримуються ті, що поприїжджали".

Що відомо:

На початок