Згоду на щеплення від COVID-19 на Сумщині дали 922 медики. Чому лікарі просять про відтермінування

Згоду на щеплення від COVID-19 на Сумщині дали 922 медики. Чому лікарі просять про відтермінування

Згоду на щеплення від COVID-19 на Сумщині дали 922 медики. Чому лікарі просять про відтермінування
. Суспільне Суми

На Сумщині планують підготувати 8 мобільних бригад для вакцинації населення, формують списки медпрацівників, які погодились щепитися. Суспільне побувало в лікарні для людей з коронавірусом і запитало у медперсоналу: чи готові вакцинуватися.

Валентина Шаповал працює лікарем у сумській інфекційній лікарні. Каже на COVID-19 перехворіла разом із колегами.

"Якщо в нашому колективі працює 15 лікарів, погодились на вакцинацію - три. Один - на сьогодні не перехворів на коронавірусну інфекцію. У колективі майже всі перехворіли в жовтні. Наше тестування на визначення антитіл класу "G" до інфекції проводили на минулому тижні. І у наших лікарів тримається дуже хороший титр антитіл", - говорить вона.

За її словами, деякі лікарі просять про відтермінування: "Якщо ми підпадаємо під першу хвилю і повинні щеплюватися у лютому, то багато лікарів просить відтермінувати до квітня, травня. Я записалася на вакцинацію. Титр антитіл в мене - гарний. Можливо, мені достатньо зробити одне щеплення, без ревакцинації через три тижні ".

Згоду на щеплення від COVID-19 на Сумщині дали 922 медики. Чому лікарі просять про відтермінування
Суспільне Суми

Щеплюватимуть медиків мобільні бригади. Таких, які повністю пройшли навчання в області, – дві. На перші два етапи планують підготувати вісім бригад: чотири - в Сумах та по одній - в кожному районі.

"Дві пройшли навчання, дві відтерміновані. Решта буде навчатися після того, як навчання пройдуть тренери. Для першого етапу будемо мати чотири бригади. Вакцина - нова, до неї - велика увага, дуже багато побоювань і тому для того, щоб все спрацювало належним чином, ВООЗ сприяло проведенню таких навчань", - говорить заступниця начальника управління охорони здоров'я Сумської ОДА Галина Хомета.

У першу хвилю щеплюватимуть медиків, які працюють у стаціонарах, де лікують хворих на коронавірус, працівників швидкої та медиків мобільних бригад, які проводитимуть вакцинацію. Таких на Сумщині - близько 2,5 тисячі. На сьогодні дали згоду 922 з них.

"Добровільна вакцинація. Формують списки, поіменно і під них буде постачатися вакцина. Ті працівники, хто на сьогодні перехворів і мають позитивний титр антитіл, не підлягають вакцинації", - зазначила начальниця Сумського міського управління охорони здоров'я Олена Чумаченко.

20 лютого міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що "перша партія вакцини (півмільйона одиниць) має прибути в Україну завтра". Першою препарат отримає Чернігівська область. Коли вакцини надійдуть на Сумщину, поки невідомо.

Що відомо

  • 26 січня повідомляли, що на Сумщині планують створити п’ять мобільних бригад для вакцинації населення від коронавірусу.
  • 2 лютого начальник управління охорони здоров'я Сумської ОДА Сергій Бутенко сказав, на Сумщині створили 6 мобільних бригад для вакцинації.
  • За останній тиждень на 19,2% зросла кількість інфікованих на коронавірус у Сумах.
  • Українці вже навесні 2021 року зможуть записатися в чергу на вакцинацію від COVID-19. Онлайн-систему вже підготували до роботи.
  • Перша партія вакцини проти коронавірусу Covishield виробника Serum Institute India прибуде в Україну 23 лютого.
  • На порталі "Дія" з'явиться можливість реєструватись у черзі на вакцинацію від COVID-19.
  • В Україні створять онлайн-карту, де можна буде відстежити попит на вакцину від коронавірусу в різних регіонах країни, а заявки на щеплення можна буде подавати через портал "Дія".
На початок