Ексклюзивний коментар українських веслувальниць для Суспільне Спорт.
Авторка коментаря: Діана Тригуб
Українські спортсменки Людмила Лузан та Анастасія Рибачок пройшли у півфінал Олімпійських ігор-2024 у каное-одиночках. Сталося це на третій день змагань у веслуванні.
Веслування: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у веслуванні на кожній Олімпіаді, у кожній – і серед чоловіків, і серед жінок.
- Кількість медалей України у веслуванні на Олімпіадах – 10 (3 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза")
- У веслуванні Україна має одразу трьох мультимедалістів: Інна Осипенко-Радомська виборола чотири медалі, Юрій Чебан — три. Ще дві медалі на попередній Олімпіаді у Токіо здобула Людмила Лузан — перша в історії України володарка олімпійських нагород у жіночому каное.
- За кількістю медалей Інна Осипенко-Радомська ділить друге місце в історії України на Олімпіадах.
Усі медалі України у веслуванні на Олімпіадах:
- "золото": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Лондон-2012; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Ріо-2016;
- "срібло": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 200 м; байдарка-одиночка, 500 м) — Лондон-2012; Людмила Лузан, Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 м) — Токіо-2020;
- "бронза": Ганна Балабанова, Олена Череватова, Інна Осипенко-Радомська, Тетяна Семикіна (байдарка-четвірка, 500 м) — Афіни-2004; Юрій Чебан (каное-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Тарас Міщук, Дмитро Янчук (каное-двійка, 1000 м) — Ріо-2016; Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 м).
Українки розпочали олімпійські змагання для себе ще 6 серпня. Тоді вони у каное-двійці зайняли друге місце й напряму вийшли у півфінал змагань. Дует Рибачок/Лузан приїхав до Парижа у ранзі срібного призера у каное-двійці Токіо-2020. Українки возз'єдналися лише у 2024 році, адже Анастасія не брала участі у змаганнях через народження дитини.
На Іграх у Парижі Лузан та Рибачок виступають і в одиночних змаганнях на каное завдяки здобутій ліцензії у двійці. Обидві веслувальниці вийшли у чвертьфінал через програш заїздів за право прямої путівки у півфінал.
- Лузан фінішувала четвертою у своїй групі з результатом 48.42 секунд — відстала від другої сходинки, яка давала пряму путівку в півфінал, на 0.68 секунд.
- Рибачок теж була четвертою у своїй групі, але подолала дистанцію швидше за Лузан — за 47.04 секунди та відстала від другого місця на 0.20 секунди.
Як виступили українські веслувальниці у чвертьфіналі веслування каное-одиночок?
- З трьох чвертьфінальних груп далі виходили по дві найкращі веслувальниці з кожного заїзду.
- Першою боротьбу за вихід у 1/2 фіналу змагань почала Анастасія Рибачок. Вона завершила чвертьфінальний заїзд на першому місці у групі та відібралася у наступний етап олімпійського турніру (47.11 секунд). Рибачок випередила другу представницю Угорщини Агнеш Кіс на 0.02 секунди.
- У наступній групі після Анастасії виступала Лузан. Разом з нею виступала представниця Узбекистану Нілуфар Зокірова, яка була срібною та бронзовою призеркою чемпіонатів світу у веслуванні каное-двійок.
- Лузан теж закінчила заїзд з найкращим часом — 47.42 секунд, що майже на 0.3 секунди швидше, аніж її найближча конкурентка, чилійка Карен Роко (47.73 секунд). Завдяки цьому Лузан приєдналася до Рибачок у півфіналі веслування каное-одиночок.
Після чвертьфіналів українські спортсменки дали ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому розповіли про одиночні заїзди, уподобання у дистанціях дисципліни, участь "нейтральних" спортсменів на Іграх та плани на каное-двійки.
- Про виступи в одиночних змаганнях
Анастасія Рибачок: "Не пощастило з кваліфікаційним заїздом? Так, але цього не треба обходити або якось уникати, бо у фіналі чи навіть у півфіналі все одно всі зустрінуться. Тому для мене у принципі ще одна гонка — пройшла, задоволена, що потрапила у півфінал. Звідси [з чвертьфіналу], з другої спроби, але собою задоволена, завдання-мінімум на день виконане. Працюємо далі. [У п'ятницю] теж важлива гонка [каное-двійка]".
Людмила Лузан: "Розраховувала, що [вийду у півфінал] з першого заїзду, але не все вдалося. Маю питання до себе, але у принципі задоволена своїм проходженням [дистанції]. Друга гонка пішла набагато краще, зробила, що хотіла, потрапила далі. Будемо бачити".
- Про плани на змагання у каное-двійці
Анастасія Рибачок: "Налаштовані на неї, як тільки приїхали. Розраховували на гарний виступ, вважаємо, що заслуговуємо на медалі, працювали довго, у нас злагоджений екіпаж. Все в наших руках"
Людмила Лузан: "Що далі? Відпочинок, а [9 серпня] старт. Будемо налаштовуватися на 500 метрів з Анастасією".
- Про ставлення до "нейтральних" спортсменів
Анастасія Рибачок: "Вона [Алєся Романєнко] мене привітала після гонки, сказала, що я молодець. У відповідь вона від мене нічого не почула. Навіть скажу так: те, що вона стала поруч зі мною на доріжці — це зіграло дуже велику роль, бо я була агресивно налаштована на неї, і мені не так важливо було потрапити у півфінал, як просто виграти в неї, довести, що ми — сильніші".
- Про вибір улюбленої дистанції на каноеЛузан - бронзова призерка Олімпіади-2020 у каное-одиночці на дистанції 500 м, якої нема на Іграх у Парижі
Людмила Лузан: "Обидві дистанції люблю. 200 м — бо вона коротка, це спринт, там старт і одразу фініш. А на 500 м подобається можна розкласти дистанцію, зі старту ще нічого незрозуміло, на фініші все змінюється. Обидві дистанції подобаються, і вони по-своєму особливі".
Півфінальні заїзди за участю Лузан та Рибачок у каное-одиночках відбудуться у суботу, 10 серпня.