Ексклюзивний коментар Ігора Нагаєва для Суспільне Спорт.
Збірна України з веслування на байдарках та каное завершила виступ на Олімпіаді-2024 у Парижі. Єдину нагороду у цьому виді спорту — срібну медаль здобули каноїстки Людмила Лузан і Анастасія Рибачок на дистанції 500 метрів.
Веслування: виступи України на Олімпіадах
- Україна представлена у веслуванні на кожній Олімпіаді, у кожній – і серед чоловіків, і серед жінок.
- Кількість медалей України у веслуванні на Олімпіадах – 10 (3 "золото", 3 "срібло", 4 "бронза")
- У веслуванні Україна має одразу трьох мультимедалістів: Інна Осипенко-Радомська виборола чотири медалі, Юрій Чебан — три. Ще дві медалі на попередній Олімпіаді у Токіо здобула Людмила Лузан — перша в історії України володарка олімпійських нагород у жіночому каное.
- За кількістю медалей Інна Осипенко-Радомська ділить друге місце в історії України на Олімпіадах.
Усі медалі України у веслуванні на Олімпіадах:
- "золото": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Лондон-2012; Юрій Чебан (каное-одиночка, 200 м) — Ріо-2016;
- "срібло": Інна Осипенко-Радомська (байдарка-одиночка, 200 м; байдарка-одиночка, 500 м) — Лондон-2012; Людмила Лузан, Анастасія Четверікова (каное-двійка, 500 м) — Токіо-2020;
- "бронза": Ганна Балабанова, Олена Череватова, Інна Осипенко-Радомська, Тетяна Семикіна (байдарка-четвірка, 500 м) — Афіни-2004; Юрій Чебан (каное-одиночка, 500 м) — Пекін-2008; Тарас Міщук, Дмитро Янчук (каное-двійка, 1000 м) — Ріо-2016; Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 м).
Порівняно з минулими Іграми у Японії Україна у веслуванні здобула на одну медаль менше. Так, окрім "срібла" у каное-двійках на 500 метрів, бронзову нагороду Токіо в особистих змаганнях також здобула Людмила Лузан. Українка стала третьою на дистанції 200 метрів у каное-одиночці.
Головний тренер збірної України з веслування на байдарках і каное Ігор Нагаєв прокоментував виступ збірної на Олімпіаді-2024 в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт. Фахівець зазначив, що задоволений змаганнями у Парижі та дав окрему оцінку українським веслувальникам та екіпажам.
- Про враження від Олімпійських ігор-2024
"Чи вийшла Олімпіада? Зважаючи на те, що дуже велика конкуренція, то звісно, — зазначив тренер. — Можна порівнювати з Токіо-2020 — зараз дуже висока швидкість проходження дистанції всіма країнами".
"Хочу наголосити, що така країна, як Польща, наприклад, взагалі залишилася без нагород, навіть більше: дівчата, які були призерками чемпіонату Європи, чемпіонками світу, у [байдарці] четвірці посіли лише четверте місце. Дві двійки польські взагалі не потрапили до фіналу, каноїстка Боровська, яка є чемпіонкою Європейських ігор. Тобто конкуренція дуже висока", — додав фахівець.
- Про виступи українців у Парижі
"Якщо брати до уваги виступи Марії Повх та Павла Алтухова — тренерський склад розраховував перед Олімпіадою, що Марія буде у фіналі Б, а Алтухов — гадали, що потрапить до фіналу. На жаль, схоже, що у Ріо-2016 був його "золотий" вікПавло Алтухов посів четверте місце на Олімпіаді-2016 у каное-одиночці на 1000 метрів. А так — у нас же невелика команда, вісім людей", — відзначив Ігор.
"Байдарка-четвірка — четверта, з дерев'яною медаллю, але ж це четверте у світі. І я наголошую: байдарка-четвірка у нас — це як 100-метрівка в легкій атлетиці, розриви в одну секунду у фіналі. І дівчата, звісно, взяли медаль. В одиночці Людмила не повторила результат токійської Олімпіади. Якщо у Токіо час був 48 секунд, то тут — 44. Чотири секунди [різниці], хоча у Токіо вода була "легка" і час показували високий. Швидкості збільшилися, треба робити якісь [зміни]", — сказав фахівець.
- Про конкурентоспроможність української збірної з веслування
"На жаль, на сьогодні жіноче каное підросло, особливо в одиночці. У двійці ми конкуренцію складаємо і навіть скажу, що якби погода була як сьогодні, то боролися б не за срібну, а за золоту нагороду. Бо у нас гарна двійка, і я сподіваюся, що вона надалі виступатиме гарно", — сказав Нагаєв.
"Вважаю виступ нашої команди дуже вдалим. І це попри те, що наша байдарка-четвірка [залишилась без медалі], хоча ми на неї розраховували. Але це спорт, наша байдарка-четвірка входить у світову еліту. І те, що вони виграли у таких країн, як Угорщина, Сербія, Нова Зеландія — всі бачили, що потрапляння до фіналу — це вже перемога", — підсумував Олімпіаду тренер.
- Про майбутню підготовку спортсменів
"Далі будемо тренуватися з тим складом, що залишилася в Україні, і до наступної Олімпіади буде більше учасників у збірній. Є певні напрацювання у жіночій байдарці, молоді дівчата. Дуже велику увагу приділяємо резерву. І каноїсти — хлопці є, призери чемпіонату світу та Європи серед молоді. Дівчата теж є, на Євро виступила Федорів, Жушман, Неділько, у двійці виграли".
"У нас є резерв — треба працювати над ним. Головне, аби нас підтримувала держава і фінансування давало змогу тренуватися. І, звісно, щоб наша держава перемогла у цій війні. Це буде ще більшим стимулом далі розвивати нашу фізичну культуру та спорт", — зізнається спеціаліст.