19-річна Ангеліна Брикіна дебютувала в суперфіналі Кубка світу з лижної акробатики: результати українців

Українська фристайлістка Ангеліна Брикіна на змаганнях із лижної акробатики.
Ангеліна Брикіна. Фото: Christian Petersen/Getty Images

Як виступили фрістайли України на передостанньому етапі сезону в Канаді.

У канадському Лак-Бопорті завершився п'ятий етап Кубка світу з лижної акробатики. Участь у змаганнях неділі, 11 лютого, взяли шість українських фристайлістів.

Напередодні в Канаді відбувся четвертий етап, де Дмитро Котовський пройшов до суперфіналу та посів п'яту сходинку. Кваліфікацію жіночого турніру також подолала 19-річна Ангеліна Брикіна.

Як виступили українці на п'ятому етапі?

Жінки:

• Ангеліна Брикіна повторила свій попередній результат у відборі та кваліфікувалася до вісімки фіналісток зі стрибком на 73.95 бала.
  • Після першої спроби у фіналі — на 79.06 бала — українка посідала третє місце. Та вперше в кар'єрі пройшла до суперфіналу на рівні Кубка світу.
  • Попри останнє, шосте місце заключної стадії змагань, Брикіна оновила особистий рекорд за час виступів на Кубку світу. Досі Ангеліна лише двічі проходила до топ-10: у 2022 році ставала дев'ятою в Руці, у 2024-му — восьмою в Лак-Бопорті.

Чоловіки:

• У кваліфікації лідер збірної України Дмитро Котовський розділив першу сходинку з представником Китаю. Виступ двох спортсменів оцінили у 119.47 бала.
  • Натомість чотири українці вибули на етапі відбору. Найкращий результат серед них показав Ян Гаврюк — 19-те місце; топ-20 замкнув Максим Кузнєцов.
  • На відміну від змагань попереднього дня, Котовському не вдалося пробитися у суперфінал етапу. Після першого фінального стрибка — на 91.15 бала — він посів восьму сходинку.
  • Дмитро Котовський втретє в сезоні фінішував у топ-10 етапів Кубка світу. Від початку змагального року в доробку українця одна медаль — "бронза" на першому етапі сезону в Руці.

• Захар Максимчук — 30

Кубок світу з лижної акробатики: що відомо?

• Дмитро Котовський перед заключним етапом сезону посідає 10-те місце в загальному заліку Кубка світу серед чоловіків із доробком у 153 бали.
  • Ангеліна Брикіна — 11-та в заліку серед жінок і йде на особистий рекорд головної щорічної серії. Минулий сезон українка завершила на 13-му місці.
  • Сезон Кубка світу добігатиме кінця 10 березня, коли шостий етап відбудеться в Казахстані. Минулого сезону на місцевих змаганнях п'яте місце в суперфіналі посів Максим Кузнєцов, а Анастасія Новосад замкнула топ-10.