Дмитро Котовський — п'ятий на Кубку світу з лижної акробатики у Лак-Бопорті: результати українців

Дмитро Котовський — п'ятий на Кубку світу з лижної акробатики у Лак-Бопорті: результати українців

Дмитро Котовський виконує стрибок
Дмитро Котовський. Фото: AP Photos

Як пройшли змагання.

У канадському Лак-Бопорті відбувся перший з двох етапів Кубка світу з лижної акробатики. Участь у змаганнях взяли шість українських спортсменів.

Дотепер на Кубку світу з лижної акробатики 2023/24 пройшли три етапи. Єдину медаль Україна завоювала на старті змагань у фінській Руці: "бронзу" здобув Дмитро Котовський.

До заявки України на етапи у Північній Америці увійшли сім спортсменів. В американському Дір-Веллі найкращий результат показав Захар Максимчук, який посів десяте місце. Натомість на першому з двох етапів у Лак-Бопорті у фіналах виступили Дмитро Котовський та Ангеліна Брикіна.

Як українці виступили у Лак-Бопорті

  • У жіночих змаганнях з лижної акробатики Україну представила Ангеліна Брикіна. Вона пройшла кваліфікацію з сьомим результатом, однак не зуміла пробитись у суперфінал (топ-6): отримала 69.93 бала за стрибок у фіналі і посіла підсумкове восьме місце.
  • Натомість у чоловічому турнірі за Україну виступили п'ять лижних акробатів. Утім, чотири з них не подолали кваліфікацію: Захар Максимчук посів 14-те місце, Ян Гаврюк — 18-те, Володимир Кушнір — 20-те, Максим Кузнєцов — 21-ше.
  • Єдиним з українців, хто пройшов у фінал, став Дмитро Котовський, який став шостим у кваліфікації. У фіналі він показав найкращий результат — 107.97 бала — та отримав можливість зробити другий стрибок у суперфіналі.
  • Утім, у суперфіналі Котовський заробив лише 92.04 бала та у підсумку посів п'яте місце, не зумівши зачепитись за другу медаль у сезоні. При цьому це другий найкращий виступ Котовського на Кубку світу 2023/24.

Кубок світу з лижної акробатики: що відомо

  • Лак-Бопорт прийме ще один етап Кубка світу: змагання відбудуться у неділю, 11 лютого.
  • Після північноамериканських етапів Кубка світу у календарі FIS запланований лише один — у казахстанській Алматі. Змагання з лижної акробатики там пройдуть 10 березня.
  • Після етапу у Лак-Бопорті Котовський йде десятим у заліку з лижної акробатики, у його доробку 121 очко. Очолює його китаєць Ци Гуанпу (300 очок).
  • У сезоні 2022/23 Котовський боровся за здобуття Кришталевого глобуса, який програв за підсумками останнього етапу швейцарцеві Ное Роту.
На початок