Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Можуть бути елітою". Тренер жіночої збірної України з біатлону — про склад на перші гонки Кубка світу та цілі на сезон

"Можуть бути елітою". Тренер жіночої збірної України з біатлону — про склад на перші гонки Кубка світу та цілі на сезон

Ексклюзивно
"Можуть бути елітою". Тренер жіночої збірної України з біатлону — про склад на перші гонки Кубка світу та цілі на сезон
. Анастасія Меркушина. Фото: Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар Миколи Зоца для Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону визначилася зі складом на стартові гонки Кубка світу 2023/24. У суботу, 25 листопада, сезон розпочнеться в Естерсунді з двох — одиночної та класичної — змішаних естафет.

До жіночої заявки потрапили Анастасія Меркушина, Ірина Петренко та Христина Дмитренко, яка дебютуватиме на рівні Кубка світу. Поза складом опинилась Дар'я Блашко, що перехворіла перед стартом сезону та не брала участь у контрольних гонках.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу та Кубка IBU з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Тренер жіночої збірної України Микола Зоц в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт прокоментував вибір складу на перші гонки Кубка світу, розповів про майбутній дебют Христини Дмитренко і поділився думками про завдання української команди на сезон 2023/24.

 • Про склад на стартові гонки Кубка світу
"У нас не такий великий вибір, щоб була висока конкуренція. Молоді дівчата, які з нами працювали, це все ж майбутнє нашого біатлону. Наразі на цьому рівні їм конкурувати досить складно — маю на увазі Ксенію Приходько, Олену Городну, Сашу Меркушину. Але ми на них дуже розраховуємо".
 • Про відсутність Дар'ї Блашко

"Два контрольні старти були, сформували команду. Але перед контрольним стартом Дар'я Блашко трішки захворіла. Перестрахувалися більше тим, що її не поставили. А так — кого планували, всі брали участь у стартах".

"Треба колись починати. Вона ще влітку зарекомендувала себе тим, що відповідає рівню команди та Кубка світу. Те, що вона раніше тут не з'являлася — питання до інших [тренерів], а може й до неї самої. Але зараз дійсно, ті три біатлоністки, що бігтимуть [змішані естафети] — Анастасія Меркушина, Ірина Петренко і Христина Дмитренко — вони є лідерами сьогоднішньої команди. І наразі для цих естафет вони найбільше готові".

 • Про Анастасію Меркушину

"Психологія у біатлоні — це одне з найголовніших. У Насті ці невдачі в естафетах десь даються взнаки. Але все одно ми маємо пройти через це та вивести її з цього стану. Якщо вийде — може, вже завтра матиме більше впевненості на сезон, не вийде — будемо трохи прощати, але продовжуватимемо йти цим шляхом. Бо ми бачимо, що вона може стріляти і швидко, і точно. Десь впевненість загубила — це таке, це все робота. На сьогоднішній день за тієї роботою, яку вона проводить, вона найбільше підходить. Ми ще розглядали варіанти і з Іриною Петренко, але наразі, за цією швидкісною роботою, коли треба поєднати стрільбу та біг по дистанції, пріорітетнішою виглядає Анастасія".

 • Про завдання на сезон

"Зберегти те, що було — однозначно. Щоб бути у топ-10, мати допуск на наступний сезон п'ять спортсменок — це важливо для всього біатлону. При цьому хотілося б у цей сезон сформувати команду. За цей сезон буде важко досягти від цієї команди якоїсь стабільності та рівня. Гадаю, це приходить з часом. Але впевнений, що будуть окремі знаки, що і для нас усіх, і самі спортсмени бачили, що вони можуть".

"[Завдання на] перший етап — показати спортсменам, що вони можуть на цьому рівні, а вже далі переходимо до стабільності результатів. Зараз буде: десь вискочили, десь провалилися. Так увесь сезон буде. Наразі головне те, щоб вони повірили у те, що вони — не люди іншого сорту, а що вони — еліта. Ще не еліта, але можуть бути елітою".

Жіноча збірна України з біатлону: що відомо

 • Склад жіночої збірної України з біатлону на перший етап Кубка світу: Ірина Петренко, Христина Дмитренко, Анастасія Меркушина, Анна Кривонос, Дар'я Блашко, Любов Кип'яченкова.
 • Стартовий етап Кубка світу в Естерсунді пропустить лідерка збірної України Юлія Джима. Причиною стала хвороба біатлоністки та небажання тренерського штабу форсувати її повернення — очікується, що вона потрапить до складу на другий етап у Гохфільцені.
 • Також старт сезону Кубка світу вперше за чотири роки пропускатиме Олена Білосюк. Олімпійська чемпіонка Ігор у Сочі розпочне змагальний рік на Кубку IBU.

Розклад першого етапу Кубка світу (Естерсунд, Швеція)

 • Субота, 25 листопада. Одиночна змішана естафета
 • Субота, 25 листопада. Змішана естафета
 • Неділя, 26 листопада. Індивідуальна гонка — жінки
 • Неділя, 26 листопада. Індивідуальна гонка — чоловіки
 • Середа, 29 листопада. Естафета — жінки
 • Четвер, 30 листопада. Естафета — чоловіки
 • П'ятниця, 1 грудня. Спринт — жінки
 • Субота, 2 грудня. Спринт — чоловіки
 • Неділя, 3 грудня. Гонка переслідування — жінки
 • Неділя, 3 грудня. Гонка переслідування — чоловіки
На початок