Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Анастасія Меркушина провела першу гонку переслідування в сезоні Кубка світу з біатлону: результат

Анастасія Меркушина провела першу гонку переслідування в сезоні Кубка світу з біатлону: результат

Анастасія Меркушина провела першу гонку переслідування в сезоні Кубка світу з біатлону: результат
Анастасія Меркушина. Фото: Getty Images

Як виступила єдина українка в першому персьюті сезону.

У шведському Естерсунді розпочався заключний змагальний день першого етапу Кубка світу з біатлону 2023/24. Першою з двох гонок неділі, 3 грудня, стало 10-кілометрове переслідування серед жінок.

Напередодні дві українки кваліфікувалися в персьют за підсумками спринту. Анастасія Меркушина посіла в гонці 48-ме місце, Христина Дмитренко — 49-те.

Натомість Дмитренко не вийшла на переслідування за рішенням тренерського штабу. Дебютантці Кубка світу надали час на відновлення перед наступним етапом в австрійському Гохфільцені.

Як пройшла гонка переслідування?

 • Меркушина стартувала з відставанням у 2:09 хвилини від переможниці спринту, француженки Лу Жанмонно. Проте вже за підсумками "лежки" з двома хибами втратила п'ять позицій і додаткову хвилину часу.
 • Перший "чистий" рубіж українка провела на другій "лежці", де закрила всі п'ять мішеней із восьмим найкращим показником швидкострільності (30.5 секунди). Анастасія випередила п'ятьох суперниць, але відстала ще на 25 секунд від німкені Франциски Пройсс на першому місці.
 • Одну незакриту мішень Меркушина залишила на першій "стійці", в контактній боротьбі пропустивши австрійку Крістіну Обертгалер. З кола штрафу українка вийшла з відставанням у 4:26 хвилини від претенденток на "золото".
 • На останнє коло Меркушина виходила після четвертої помилки на заключній "стійці". Для потрапляння до залікової зони українці врешті не вистачило однієї позиції — більше 10 секунд відставання від шведки Тільди Йоганссон.
 • За сумарним часом на стрільбищі українка пройшла до десятки найкращих біатлоністок у гонці — розділила десяте місце зі швейцаркою Елізою Гаспарін (3:19.7 хвилини).
 • Другу поспіль перемогу на Кубку світу здобула француженка Лу Жанмонно, що з мінімальною різницею в 0.3 секунди випередила на фініші німкеню Франциску Пройсс. Топтрійку замкнула інша біатлоністка Німеччини Ванесса Фойгт.

Кубок світу (Естерсунд). Жіноча гонка переслідування

 1. Лу Жанмонно (Франція, 0+0+0+0) 31:41.3
 2. Франциска Пройсс (Німеччина, 0+0+1+0) +0.3
 3. Ванесса Фойгт (Німеччина, 0+0+0+1) +18.5
 4. Юні Арнеклейв (Норвегія, 0+0+0+1) +24.7
 5. Інгрід Ландмарк Тандреволд (Норвегія, 0+0+1+1) +35.9
 6. Ганна Еберг (Швеція, 1+0+0+1) +1:03.2

...

 • 41. Анастасія Меркушина (Україна, 2+0+1+1) +5:41.3

Кубок світу з біатлону: що відомо?

 • Етап в Естерсунді закриватиме чоловічий персьют на 12.5 кілометра. Початок гонки 3 грудня — о 17:00 за київським часом.
 • Із жовтою майкою лідерки етап в Естерсунді завершить німкеня Франциска Пройсс — 200 залікових балів після трьох особистих стартів (дві "срібні" медалі).
 • Другий етап Кубка світу стартує в Гохфільцені у п'ятницю, 8 грудня. Склад жіночої збірної України — за посиланням.
На початок