Спортивний арбітражний суд відклав розгляд справи російської фігуристки Валієвої до листопада

Спортивний арбітражний суд відклав розгляд справи російської фігуристки Валієвої до листопада

Спортивний арбітражний суд відклав розгляд справи російської фігуристки Валієвої до листопада
Каміла Валієва. Фото: AP Photos

Як відреагували на рішення у Всесвітньому антидопінговому агентстві.

Спортивний арбітражний суд (CAS) відклав до листопада подальші слухання у справі про порушення російською фігуристкою Камілою Валієвою антидопінгових правил. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Розгляд справи Валієвої у швейцарській Лозанні тягнеться від листопада минулого року. Тоді до інстанції звернулося Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) з вимогою відсторонити росіянку терміном на чотири роки і анулювати її результати.

Дискваліфікація Валієвої означатиме, що Росія втратить командне олімпійське "золото" Пекіна. Чемпіонками в такому разі буде визнано другу команду турніру США.

Чому CAS відклав подальший розгляд справи

CAS продовжить збирати документацію для подальших слухань 9-10 листопада. Саме на ці дати призначено подання остаточних позицій усіх залучених сторін: WADA, Міжнародного союзу ковзанярів (ISU), Російського антидопінгового агентства та самої Валієвої.

"Після представлення сторонами доказів [судова] Комісія наказала надати додаткову документацію й дозволила провести ще два дні слухань апеляції, аби надати сторонам можливість розглянути ці документи", — йдеться у заяві суду.

"Слухання відтак продовжаться 9-10 листопада 2023 року в Лозанні. До того часу доказове провадження буде завершено, і Комісія вислухає заключні доповіді сторін".

Як відреагували на відкладення слухань у WADA

Речник організації розповів виданню Inside the Games, що WADA продовжуватиме вимагати відсторонення Валієвої від змагань. Водночас агентство наполягає "на якомога швидшому" винесенні вердикту за своєю апеляцією.

"Через конфіденційний статус слухань WADA не дозволяється надавати коментарі щодо відкладення, яке анонсували в Спортивному арбітражному суді. Проте організація, як і на всіх попередніх етапах, продовжуватиме наполягати на якомога швидшому їх вирішенні".

"WADA подала цю апеляцію до CAS в інтересах справедливості для спортсменів та чистого спорту. Наша позиція у справі [Валієвої] не змінилася: ми наполягаємо, що висновки дисциплінарного трибуналу РУСАДА, згідно яких спортсменка не здійснила «жодної помилки або недбалості», були невірними за умовами Всесвітнього антидопінгового кодексу".

"Відповідно до чинних правил, ми продовжуємо вимагати чотирирічний період відсторонення й дискваліфікацію результатів спортсменки від дати забору проби, включно з її результатами на Олімпійських іграх 2022 року в Пекіні".

Справа Каміли Валієвої: хронологія подій

  • Лютий 2022 року: Збірна Олімпійського комітету Росії виграла жіночі командні змагання з фігурного катання. До складу команди входила й 15-річна Каміла Валієва.
  • Лютий 2022 року: Перед початком особистих жіночих змагань Олімпіади-2022 ЗМІ стало відомо про ймовірний провалений допінг тест Валієвої.
  • Лютий 2022 року: Міжнародне тестингове агентство підтвердило, що Валієва порушила антидопінгові правила. У пробі від грудня 2021 року, яку фігуристка здавала на чемпіонаті Росії, виявили заборонений препарат триметазидин.
  • Лютий 2022 року: Валієву допустили до особистого олімпійського турніру через "захищений статус", який Каміла отримала через 15-річний вік. Росіянка сенсаційно залишилася поза подіумом — четверте місце.
  • Жовтень 2022 року: У Росії відмовилися оприлюднювати виправдувальний вердикт у справі про порушення Валієвою антидопінгових правил. РУСАДА пояснила це "конфіденційним" характером інформації та намірами "захистити інтереси" фігуристки.
  • Листопад 2022 року: Всесвітне антидопінгове агентство, не здобувши "жодного прогресу" в справі від РУСАДА, передало її на розгляд Спортивного арбітражного суду.
  • Листопад 2022 року: У своїй апеляції WADA вимагає в CAS визнати Валієвою винною в порушенні антидопінгових правил та дискваліфікувати росіянку з її результатами на Олімпіаді-2022.
  • Лютий 2023 року: Міжнародний ковзанярський союз (ISU) приєднався до WADA з вимогою відсторонити Валієву. Водночас у федерації запропонували залишити умови її усунення "на розгляд CAS".
  • Вересень 2023 року: CAS відклав подальші слухання у справі Валієвої до листопада 2023 року.
На початок