Ірина Геращенко виграла етап Діамантової ліги в Польщі. В Юлії Левченко — "бронза"

Ірина Геращенко виграла етап Діамантової ліги в Польщі. В Юлії Левченко — "бронза"

Ірина Геращенко виграла етап Діамантової ліги в Польщі. В Юлії Левченко — "бронза"
Ірина Геращенко. Фото: Getty Images

Перші олімпійські ліцензії України в стрибках у висоту.

Етап Діамантової ліги в польській Силезії стартував з жіночого турніру зі стрибків у висоту. Участь у турнірі взяли три українські спортсменки.

До початкової заявки на етап проходила чинна чемпіонка Діамантової ліги, українка Ярослава Магучіх. Але пропустила змагання — за інформацією Суспільне Спорт, її відсутність пов'язана з неможливістю вчасно дістатися Польщі.

Натомість до заявки увійшла Катерина Табашник, для якої старт у Хожуві став другим на міжнародних турнірах у літньому сезоні-2023. Востаннє українка виходила на змагання в травні, коли посіла третє місце на змаганнях у Найробі, Кенія.

Стартували в Силезії і Юлія Левченко з Іриною Геращенко, срібною медалісткою попереднього етапу в Лозанні. Тоді українка з повторенням особистого рекорду випередила в заліку Магучіх та поступилася першим місцем лише австралійці Ніколі Оліслагерс.

Оліслагерс підходила до змагань у Польщі як головна фаворитка, вигравши два попередніх етапи в Лозанні та Парижі. Топ-5 поточного рейтингу ліги також представляли Ангеліна Топич (Сербія) з Морган Лейк (Велика Британія), третій та п'ятий номери відповідно.

Перший старт після травми проводила й чинна чемпіонка світу Елеанор Паттерсон. Від початку року вона провела всього два турніри в приміщенні, останній з них — на початку лютого ("срібло" в італійському Удіне).

Як пройшов турнір

 • Першою з боротьби вибула Катерина Табашник — припустилася трьох помилок на висоті в 1.92 метра. Геращенко та Левченко пройшли три перші висоти без помилок.
 • Вилетіла на третій планці й чемпіонка світу Паттерсон, яку Табашник випередила за спробами. На першому турнірі літнього сезону австралійка посідає останнє місце.
 • Юлія Левченко пропустила вперед Ніколу Оліслагерс та Ангеліну Топич на висоті в 1.95 метра, подолавши планку з третьої спроби та вилетівши з топ-3. Геращенко продовжила очолювати проміжний залік без помилок.
 • Геращенко, Оліслагерс, Топич та Левченко залишилися єдиними учасницями перед олімпійською нормативною висотою в 1.98 метра. З першої спроби її подолала лише Геращенко, що продовжила йти без помилок після п'яти позначок.
 • Левченко реалізувала стою останню спробу та пройшла на висоту в 2.01 метра разом з Оліслагерс, гарантувавши собі першу міжнародну медаль у літньому сезоні-2023.
 • Вперше Геращенко схибила на висоті в 2.01 метра, потенційно рекордній для українки. Її не вдалося подолати жодній із спортсменок — Ірина за спробами виграє етап!

Діамантова ліга-2023. Стрибки у висоту (жінки)

 1. Ірина Геращенко (Україна) — 1.98
 2. Нікола Оліслагерс (Австралія) — 1.98
 3. Юлія Левченко (Україна) — 1.98

Що означає результат етапу

 • Всі три медалістки перевершили історичний рекорд турніру в Хожуві — 1.97 метра, встановлений росіянкою Марією Ласіцкене у серпні 2014 року.
 • Геращенко вдруге в кар'єрі виграла етап Діамантової ліги. Вперше це ставалося у 2021 році, коли українка тріумфувала на змаганнях в американському Юджині.
 • Левченко перестрибнула планку в 1.98 метра вперше з 2020 року. А медаль міжнародних турнірів на відкритому повітрі виборола вперше з червня 2022-го, коли здобула "срібло" етапу в Стокгольмі.
На початок