Українки вибороли медалі стрибків у висоту на етапі Діамантової ліги в Лозанні: Геращенко з рекордом випередила Магучіх

Українки вибороли медалі стрибків у висоту на етапі Діамантової ліги в Лозанні: Геращенко з рекордом випередила Магучіх

Українки вибороли медалі стрибків у висоту на етапі Діамантової ліги в Лозанні: Геращенко з рекордом випередила Магучіх
Ірина Геращенко. Фото: Getty Images

Австралійка Нікола Оліслагерс — авторка нового рекорду сезону в світі.

У швейцарській Лозанні офіційно стартував шостий у сезоні етап Діамантової ліги з легкої атлетики. Програму відкрили змагання зі стрибків у висоту серед жінок.

В стрибках у висоту Україна мала найбільше представництво на етапі — одразу з трьох спортсменок: Ірини Геращенко, Юлії Левченко та новоспеченої чемпіонки командного Євро-2023 Ярослави Магучіх.

Магучіх у статусі лідерки світового заліку була головною фавориткою етапу й претендувала на своє друге "золото" ліги у сезоні — після перемоги на другому етапі в марокканському Рабаті з рекордом сезону в світі (2.01 метра).

Серед суперниць українок була й друга стрибунка світового рейтингу, австралійка Нікола Оліслагерс, переможниця етапу в Парижі. Стрибала, серед інших, і бронзова призерка Євро-2020 Ангеліна Топич.

Як пройшов турнір

 • Геращенко без помилок пройшла чотири перші планки — до 1.94 метра, повторивши особистий рекорд літнього сезону-2023.
 • Левченко також взяла 194 см — з другої спроби, чим оновила персональний рекорд стартів на відкритих аренах цього року.
 • Магучіх включилася в боротьбу на четвертій планці (1.91) та підкорила її з першої спроби, після чого без помилок перестрибнула й 194.
 • Планку в 1.97 метра перестрибнули три спортсменки: Магучіх, Геращенко та Оліслагерс. Австралійці це вдалося з другої спроби, Ярославі та Ірині — з другої та третьої відповідно. Натомість Левченко припустилася трьох хиб і закінчила турнір на підсумковому п'ятому місці.
 • Геращенко пішла далі та з першої спроби подолала планку в два метри — лише вдруге в кар'єрі українки! Вдалося це й Оліслагерс, проте Магучіх припустилася однієї хиби та перенесла висоту.
 • Вже наступну планку австралійка подолала з другої спроби. 2.02 метра — новий рекорд сезону в світі. Натомість українки закінчили виступи на турнірі: Геращенко — зі "сріблом", Магучіх — з "бронзою".
 • Оліслагерс спробувала подолати й 2.05 метра, проте припустилася трьох помилок і закінчила виступи на турнірі із "золотом".

Діамантова ліга. Лозанна. Стрибки у висоту (жінки)

 1. Нікола Оліслагерс (Австралія) 2.02 метра
 2. Ірина Геращенко (Україна) 2.00
 3. Ярослава Магучіх (Україна) 1.97

...

 • 5. Юлія Левченко (Україна) 1.94

Що означає результат етапу

 • Магучіх вперше від початку року взяла медаль бронзого ґатунку. Досі в доробку Ярослави в сезоні-2023 були 11 золотих нагород поспіль.
 • 2.00 метра — повторення топрезультату в кар'єрі Ірини Геращенко, що досі вона встановлювала лише на ЧС-2022 в Юджині.
 • Левченко оновила персональний рекорд літнього сезону на відкритих аренах. Досі Юлія стрибала лише 191 — на етапі Діамантової ліги в Парижі у червні.
 • Оновила особистий рекорд і Оліслагерс, що з рекордом сезону в світі виграла свій четвертий етап Діамантової ліги в кар'єрі.
На початок