Президента Федерації боксу України Володимира Продивуса обрали до Ради директорів IBA

Президента Федерації боксу України Володимира Продивуса обрали до Ради директорів IBA

Президента Федерації боксу України Володимира Продивуса обрали до Ради директорів IBA
. ФБУ

Очільник ФБУ підтримував росіянина Крємльова та називав народи України та Росії "братніми", але "прагне, щоб на рідній землі наступив мир".

На позачерговому Конгресі Міжнародної асоціації боксу (IBA) у Стамбулі відбулися вибори до Ради директорів організації. До переліку обраних членів потрапив президент Федерації боксу України Володимир Продивус, який набрав 76 голосів серед 155 делегатів.

Загалом до Ради ввійшли десять членів серед 20 претендентів. Вони представляють США, Есватіні, Марокко, Австралію, Угорщину, Іспанію, Катар, Китай і Шрі-Ланку.

"Я на цій посаді, щоб слово "Україна" гордо лунало на весь світ, – прокоментував своє обрання Продивус. – Я прагну, щоб на моїй рідній землі наступив мир, а ще я хочу, щоб у всіх українських боксерів була можливість заявити про себе на увесь світ. Слава Україні".

Президентом IBA за відсутності інших кандидатів і без голосування було обрано росіянина Умара Крємльова. Його головного конкурента, президента Федерації боксу Нідерландів Боріса ван дер Ворста, не допустили до виборів менш ніж за добу до того, як вони мали відбутися.

Продивус неодноразово висловлював підтримку Крємльову й навіть під час цьогорічного Конгресу, що відбувся в розпал повномасштабної війни Росії проти України, обіймався з президентом IBA.

Ще в січні 2022 року, за місяць до широкомасштабного вторгнення Росії, Продивус і Крємльов записали вже не перше спільне звернення до українців і росіян, де назвали їх "єдиним народом" і "браттями".

Читайте також: Росіянин Крємльов переобраний на посаду президента Міжнародної асоціації боксу. Його конкурента не допустили до виборів

Що відомо

  • У 2019-му Міжнародна федерація боксу була тимчасово позбавлена олімпійської ліцензії та досі ризикує бути виключеною з олімпійської програми через масові випадки корупції.
  • Через повномасштабне вторгнення Росії за підтримки Білорусі в Україну російські та білоруські спортсмени були усунуті від міжнародних змагань із аматорського боксу.
  • У травні 2020-го Крємльов пропонував українським боксерам Олександру Усику та Василю Ломаченку прийняти російське громадянство.
  • Дев'ять країн, серед яких не було України, вимагали від IBA реакції на підтримку Федерацією боксу Росії війни проти України, але публічної відповіді на діяльність ФБР поки не було.
  • Члени Ради директорів IBA закликали припинити співпрацю з російським "Газпромом", проте Крємльов заявив, що відмова від цього спонсорства означатиме "знищення боксу як виду спорту, нашої організації, нашої асоціації".
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 80. Текстовий онлайн
На початок